مدیرکل برنامه ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت از آغاز نام نویسی متقاضیان سفر عمره مفرده در کاروان ها خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، حسن سرخوش با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: نام نویسی در کاروان های عمره ۹۳-۹۲ از فردا صبح در ۱۹ استان کشور شامل استان های آذربایجان غربی، اردبیل، ایلام، کرمانشاه، بوشهر، خوزستان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، کردستان، کرمان، کهکیلویه و بویراحمد، گیلان، لرستان، مازندران، هرمزگان، همدان، گلستان و خراسان شمالی آغاز خواهد شد.

وی افزود: ثبت نام در کاروان های عمره استان های آذربایجان شرقی، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، زنجان، مرکزی، یزد، خراسان جنوبی و حج و زیارت کاشان از صبح روز پنجشنبه ۹۲/۰۹/۰۷ و همچنین ثبت نام عمره گزاران استان های تهران، البرز، قم و قزوین از صبح روز جمعه ۸آذرماه آغاز می شود.

سرخوش ادامه داد: در مرحله نخست اعزام های عمره گزاران کشورمان که از ابتدای دیماه آغاز می شود و تا ۷ فروردین ماه ۹۳ ادامه خواهد داشت، تعداد ۳۳۳ هزار و ۶۰۵ نفر در فاصله زمانی اول دی ماه ۹۲ تا ۲۳ اسفند و ۵۸ هزار و ۷۲۷ نفر در بازه زمانی ۲۴ اسفند ۹۲ تا ۷ فروردین ۹۳ به عربستان اعزام خواهند شد.

مدیرکل برنامه ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت اضافه کرد: ۵۰ درصد پروازهای عمره گزاران ایرانی به سرزمین وحی با شرکت های هواپیمایی جمهوری اسلامی و ماهان و باقی پروازها با شرکت هواپیمایی سعودی انجام خواهد گرفت.

این مقام مسئول در سازمان حج و زیارت تأکید کرد: تنها اسناد ثبت نامی بانک ملت در سال ۱۳۸۷ که دارای اولویت یک تا ۳۰۰ هستند، همچنین اسناد قدیمی بانک ملی که تبدیل به فیش های جدید ۸۰۰ هزار تومانی شده اند، مجاز به ثبت نام در کاروان های عمره ۹۳-۹۲ هستند.

سرخوش یاد آور شد: متقاضیان سفر عمره براساس زمان های اعلام شده در اطلاعیه سازمان حج و زیارت می توانند با مراجعه به یکی از دفاتر مجاز زیارتی برای تمامی پروازهای عمره مربوط به استان محل سکونت خود ثبت نام نمایند و پس از انجام ثبت نام اولیه نزد کارگزار مبدأ ۷۲ ساعت فرصت خواهند داشت تا برای نهایی کردن مراحل ثبت نام خود به کارگزار اصلی مراجعه نمایند.

وی تصریح کرد: در صورت عدم مراجعه و ثبت نام بموقع اولویت های اعلام شده، پس از پایان یافتن مهلت یک هفته ای، از اولویت های جدید برای نام نویسی در کاروان ها دعوت به عمل خواهد آمد.

مدیر برنامه ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت با بیان اینکه با آغاز عملیات عمره گزاران به عربستان روزانه به طور متوسط ۱۴ پرواز به مقصد عربستان انجام خواهد گرفت، بیان کرد: با اضافه شدن فرودگاه همدان به ایستگاه های پروازی عمره، پروازهای عمره گزاران به سرزمین وحی از ۲۰ ایستگاه پروازی کشور به مقصد فرودگاه مدینه منوره و جده صورت خواهد گرفت.

وی ضمن اشاره به آمادگی کامل این سازمان برای نام نویسی متقاضیان در کاروان های عمره مفرده اعلام کرد: همایش توجیهی مدیران دفاتر حج و زیارت در خصوص نام نویسی زائران در کاروان های عمره هفته گذشته در محل سازمان حج و زیارت انجام گرفته و همچنین هماهنگی های لازم با بانک ها در خصوص فرآیند ثبت نام متقاضیان در کاروان ها و دریافت مبالغ مابه التفاوت صورت گرفته است.

سرخوش در پایان خاطرنشان کرد: شروع بموقع پروازهای عمره مفرده ۹۳-۹۲ منوط به صدور روادید از سوی سفارت عربستان و تأیید جداول پروازی عمره از سوی طرف سعودی خواهد بود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات