مسجدجامعی:

رئیس شورای اسلامی شهر تهران بر نقش بی بدیل رهبر معظم انقلاب در موفقیت ایران در مذاکرات ۱+ ۵ تاکید کرد.

به گزارش افکارنیوز ، احمد مسجدجامعی در بیست و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران به موفقیت ایران در مذاکرات ۱+۵ اشاره کرد و گفت: در سخنانی که روحانی رئیس جمهوری ایران اعلام کرد ۹۹ روز بعد از استقرار دولت جدید این موفقیت حاصل شد که طراحی چنین روالی بسیار با تاثیر بوده است.

وی به مسائلی که نقش اساسی در موفقیت مذاکرات داشت اشاره کرد و گفت: نقش بی بدیل رهبری در این زمینه شرایط و مقدماتی فراهم کرد تا به این توفیق دست یابیم، قدم نخست در برگزاری انتخابات پرشور ریاست جمهوری و شوراها و قدم دیگر بیانات ارزشمند ایشان در خصوص نرمش قهرمانانه بود که شرایط یک نبرد دیپلماتیک را فراهم کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: وجه دیگر این موضوع درک روشنی بود که رئیس جمهوری و همکارانش از ادبیات مجامع بین المللی داشتند و توانستندسندی در راستای موفقیت ایران به دست آورند. بنده این موفقیت را تبریک می گویم و امیدوارم زمینه ای برای رفع مشکلات مالی مردم شود.

مسجدجامعی همچنین یادی از حجت الاسلام انصاری رایزن فرهنگی ایران در لبنان کرد و گفت: وی یکی از بزرگان سابق وزارت فرهنگ و از کسانی بود که ارتباط نزدیکی با خانواده های شهدا داشت و در یک عملیات تروریستی علیه ایران در بیروت به شهادت رسید. این در حالی است که به نحوی می توان گفت شهادت وی در فضاسازی رسانه ای به نفع ایران در مذاکرات ۱+۵ نقش داشت.

مسجدجامعی در پایان پیشنهاد داد یک مکان فرهنگی به نام حجت الاسلام انصاری نامگذاری شود.

عبدالمقیم ناصحی رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران نیز در ادامه اظهارات مسجدجامعی ضمن تسلیت شهادت حجت الاسلام انصاری گفت: یکی از مراکز فرهنگی را با حمایت اعضای شورا و شهردار تهران به نام وی ثبت خواهیم کرد.

رضا تقی پور سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران نیز یاد و خاطره شهدای هسته ای ایران را گرامیداشت و گفت: نتیجه حاصله در مذاکرات ۱+۵ به نوعی نتیجه تلاش جهادگرانه شهدای هسته ای به شمار می آید.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات