در ۲۴ ساعت گذشته سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک جاده ها ۲۰ درصد، ساعت اوج تردد بین ساعات ۱۶ تا ۱۷ و کمترین تردد بین ساعات ۶ تا ۷ صبح صورت گرفته که هموطنان می توانند ساعات مناسب تری را برای سفر انتخاب کنند.

به گزارش افکارنیوز ، خبرگزاری براساس تصاویر دریافتی از دوربین های نظارتی‏، سامانه های هوشمند تردد شمار برخط و گشت های شعب راهداری سراسر کشور، در حال حاضر، به استثنای محورهای مسدود و ممنوع ذکر شده، بقیه محورهای مواصلاتی کشور باز و تردد در آنها به روال عادی در جریان است.

در ۲۴ ساعت گذشته در محورهای برون شهری کشور، کل تردد ثبت شده براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۸۳۲ ترددشمار، تعداد ۵ میلیون و ۵۶۲ هزار و ۱۴۹ دستگاه وسیله نقلیه بوده که نسبت به روز قبل از آن ۳ درصد افزایش نشان می دهد.

سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک جاده ها ۲۰ درصد، ساعت اوج تردد بین ساعات ۱۶ تا ۱۷ و کمترین تردد بین ساعات ۶ تا ۷ صبح صورت پذیرفته که هموطنان با آگاهی از آن می توانند ساعات مناسب تری را برای سفر انتخاب کنند.

* محورهای دارای بیشترین تردد در ۲۴ ساعت گذشته


محور های دارای بیشترین تردد در ۲۴ ساعت گذشته آزادراه کرج - تهران، آزادراه تهران-کرج، آزادراه قزوین - کرج، آزادراه ساوه - تهران، محور کرج - ماهدشت و محور مرودشت - شیراز بود.

* محورهای مسدود تا اطلاع ثانوی به دلیل رویدادهای غیرمترقبه

محور چابهار گواتر واقع در استان سیستان و بلوچستان به دلیل طغیان رودخانه تا اطلاع ثانوی مسدود است.

محور شمشک دیزین واقع در استان های البرز و تهران، به دلیل بارش برف، تا اطلاع ثانوی مسدود است.

محور شهداد نهبندان در استان کرمان، به دلیل سیلاب، تا اطلاع ثانوی مسدود است.

* ممنوعیت تردد به دلیل عملیات کارگاه جاده ای

محور قم گرمسار و بالعکس واقع در استان های تهران‏، سمنان و قم، با تمدید عملیات تعریض تا ۳۰ آذر ۹۲ مسدود و مسیر جایگزین برای خودروهای سواری آزادراه قم تهران، برای نقلیه سنگین، محور قدیم قم تهران و در ادامه برای همه خودروها، جاده امام رضا به سمت گرمسار خواهد بود.

بزرگراه اصفهان – شهرکرد، مقطع واقع در استان چهارمحال و بختیاری، با تمدید عملیات تعمیرات تونل دوم رخ تا ۰۸/۹/۹۲ به طور ۲۴ ساعته از سه راهی حاجت آقا مسدود و مسیر جایگزین، محور اصفهان – باغ بهادران – حاجت آقا - گردنه رخ - شهرکرد خواهد بود؛ مسیر رفت (شهرکرد اصفهان) از تونل اول رخ، برقرار است.

کمربندی شرقی شهر کرمانشاه، حدفاصل کیلومتر ۱۲ الی ۱۳، واقع در استان کرمانشاه، با تمدید عملیات زیرسازی راه آهن غرب تا ۱/۱۰/۹۲ روزهای زوج (شنبه، دوشنبه و چهارشنبه) از ساعت ۱۱ تا ۱۴ مسدود و مسیر جایگزین، کمربندی غربی (فعلی) خواهد بود.

محور کندوان (کرج _ چالوس و بالعکس) واقع در استان های البرز و مازندران، به دلیل عملیات راهداری حدفاصل مرزن آباد _ مکارود، از ۳/۹ لغایت ۱۸/۹/۹۲ روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه هر هفته، از ساعت ۲۱ الی ۸ صبح روز بعد، از ورودی کرج تا دزبن و بالعکس، مسدود و مسیر جایگزین، دیگر محورهای منتهی به استان مازندران خواهد بود.

آزادراه رشت _ قزوین واقع در استان گیلان، به دلیل عملیات مرمت آسفالت در حدفاصل امامزاده هاشم - توتکابن، از ۴/۹ لغایت ۶/۹/۹۲، از ساعت ۸ صبح لغایت ۱۷ مسدود و مسیر جایگزین، با ورود از مقطع امامزاده هاشم در آزادراه به جاده قدیم امامزاده هاشم تا رستم آباد و سپس بازگشت به آزادراه خواهد بود.

پل روگذر دریاچه ارومیه در محور شهید کلانتری، واقع در استان آذربایجان غربی به دلیل تست بارگذاری و برداشت اطلاعات، تمدید سلسله زمانبندی انسداد و بازگشایی در بازه های زمانی متوالی ۴۵ دقیقه ای از ساعت ۸ الی ۱۷ تا روز ۱۵ آذر است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات