محسنی گرکانی:

رئیس دیوان عالی کشور گفت: اولین مرحله توافق هسته ای یک پیروزی سیاسی و تاریخی به شمار می رود.

به گزارش افکارنیوز ، جلسه هیات عمومی دیوان عالی کشور امروز به ریاست حضرت آیت الله محسنی گرکانی و با حضور دادستان کل کشور وقضات عالی رتبه دیوان برگزار شد. در ابتدای این نشست رئیس دیوان عالی کشور با گرامیداشت هفته بسیج و تبریک این ایام به همه بسیجیان و با ذکر این جمله که مفهوم بسیج مبارزه با استکبار است بیان داشت: نهاد بسیج نهالی بود که به دست مبارک امام راحل «رضوان الله تعالی علیه» در سال ۱۳۵۸ کاشته شد و با گذشت بیش از سه دهه به درختی تناور تبدیل گردید و شاخه های فرهنگی، نظامی، اجتماعی و سیاسی آن ثمرات پرباری را برای نظام اسلامی مان به ارمغان آورده است.

وی با اشاره به مذاکرات هسته ای و توافق اخیر حاصل شده میان گروه مذاکره کننده ایرانی و ۱+۵ بیان داشت: بزرگترین رخدادپر ماجرای هسته ای ایران و اولین مرحله توافق را به مقام معظم رهبری «مدظله العالی» رئیس جمهور محترم و تیم مذاکره کننده و ملت شریف ایران اسلامی که یک پیروزی سیاسی و تاریخی به شمار می رود را تبریک عرض می کنم و امیدواریم به فرموده مقام معظم رهبری همه مسئولین و دولتمردان از هیئت مذاکرت هسته ای که می تواند پایه اقدامات هوشمندانه بعدی باشد حمایت کنند. البته به طرف مقابل اعتماد چندانی وجود ندارد و به زعم و اعتراف نظریه پردازان و تحلیل گران سیاسی و اجتماعی خودشان دنیای غرب و خصوصاً آمریکا، امروز از نظر اقبال و مشروعیت عملکرد در سطح جهان در نقطه بسیار پائینی قرار دارد و با وجود مشکلات اقتصادی فراوانی که با آنها مواجه اند نیز خودشان در موضع ضعف قرار دارند.

وی در بخش دیگری از سخنانشان بیان داشتند: قرآن به جامعه بشریت و سرنوشت مومنان و کافران دو نگاه متفاوت دارد، از منظر قرآن کافران و مومنان، دو گروه کلان در جامعه را چه در گذشته، حال و آینده تشکیل می دهند و سرنوشت آنان از نگاه قرآن می تواند موجب تنبه و بیداری جامعه اسلامی میباشد.

آیت الله محسنی گرکانی با قرائت آیه شریفه: و سبق الذین کفروا الی جهنم زمرا افزود: سرانجام کسانیکه کافر می شوند و کفر می ورزند این است که فوج فوج به دوزخ رانده می شوند و چون به آنجا رسند درهای جهنم به رویشان گشوده شود، خازنان و نگهبانان دوزخ به آنان گویند: مگر رسولان الهی در میان شما نیامدند؟ مگر پیام الهی را به شما نرساندند و دستورات پروردگار را برایتان نخواندند؟ از این روز سرنوشت ساز شما را آگاه نکردند و بر حذر ننمودند؟ و از ملاقات این روز سخت قیامت نترساندند؟ آنها در کمال ذلت و خواری می گویند: آری پیام آوران الهی آمدند و همه چیز را به ماگفتند ما با لجاجت مخالفت کردیم و هم اکنون عذاب بر ما مسلم گردیده است که برای همیشه در جهنم معذب گردیم.

وی در تشریح سرانجام مومنان با قرائت آیه شریفه: و قال لهم خزنتها سلام علیکم طبتم فادخلوها خالدین بیان داشت: اما آنانکه تقوای الهی پیشه کردند گروه گروه به سوی بهشت برده می شوند (با تشریفات) هنگامی که به درهای بهشت نزدیک می شوند تمام درهای آن برای آنان گشوده میشود مسئولان بهشتی با احترام به آنان می گویند درود و سلام بر شما این نعمت های بهشتی گوارایتان باد همگی وارد بهشت شوید و جاودانه بهره مند گردید.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات