یک متخصص پوست گفت: تغذیه نامناسب و رعایت رژیم های سخت در پژمرده شدن پوست نقش اساسی دارد، افرادی که به هر دلیلی مصرف میوه و سبزی و پروتئین ها در رژیم غذایشان کم است بیشتر در معرض پیری پوست قرار می گیرند.

به گزارش افکارنیوز ، امیر هوشنگ احسانی درباره زیبایی پوست اظهار داشت: عوامل مختلفی مانند ژنتیک در داشتن پوست خوب و سالم نقش اساسی ایفا می کند.

وی افزود: آفتاب یکی از فاکتورهایی است که نقش منفی بر شادابی و زیبایی پوست بر عهده دارد که در دراز مدت می تواند اثرات منفی بر پوست بگذارد، بروز چروک های عمیق و تیرگی پوست از عوارض قرارگرفتن پوست در مقابل آفتاب است.

این متخصص پوست با اشاره به اینکه سیگار در سرعت پیر شدن سلول ها نقش اساسی بر عهده دارد، ادامه داد: استفاده از پوشش و ضد آفتاب ها با عیار مناسب از آسیب به پوست پیشگیری می کند البته کسانی که سالیان متوالی سیگار می کشند پوست پژمرده و پیرتری دارند و سنشان ۶ تا ۱۰ سال بیشتر به نظر می رسند.

احسانی اضافه کرد: تغذیه نامناسب و رعایت رژیم های سخت در پژمرده شدن پوست نقش اساسی دارد افرادی که به هر دلیلی مصرف میوه و سبزی و پروتئین ها در رژیم غذایی شان کم است بیشتر در معرض پیری پوست قرار می گیرند.

وی با بیان اینکه ورزش خاصی برای شادابی عضلات پوست وجود ندارد، عنوان کرد: ورزش های هوازی در داشتن پوست خوب کمک می کند چرا که هر جا از بدن که به آن خون رسانی مناسب صورت پذیرد آن عضو سالم تر است.

این متخصص پوست در برنامه" سلامت باشید" با بیان اینکه از علل تیرگی زیر چشم ها عدم خون رسانی مناسب در آن ناحیه است، بیان داشت: البته کم خوابی، سیگار و تغذیه نامناسب نیز از عوامل بروز تیرگی زیر چشم است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات