باز هم مدارس، پیش دبستانی ها و مهدهای کودک استان امروز چهارشنبه تعطیل شد، تعطیلی که به گفته کارشناسان نه تنها علاج واقعی درد آلودگی هوا نیست بلکه دغدغه ایست برای والدین شاغل به ویژه مادران.

به گزارش افکارنیوز ، " کمیته مواقع اضطرار آلودگی هوای تهران" در مصوبات سه شنبه شب خود در کنار اجرای طرح های ترافیکی محدودسازی تردد شهروندان در سطح شهر، باز هم مدارس و مهدها را تعطیل کرد تا به دلیل آلودگی هوا شاهد بیماری فرزندانمان نباشیم.

داستان تعطیلی های مدارس و مهدها در آلودگی هوا هر ساله در حالی تکرار می شود که هنوز تمهیدات و سازوکارهای لازم برای رفع مشکل والدین شاغل اندیشیده نشده است و پیشنهاد معاونت امور زنان ریاست جمهوری در این باره مبنی بر اعطای مرخصی اجباری به مادران نیز ره به جایی نبرده است

ضمن آنکه به این پیشنهاد در صورت تصویب هم نمی توان چندان امیدوار بود چون علاوه بر آنکه شامل بخش خصوصی نمی شود؛ بلکه اجرای آن منوط به موافقت مدیران ادارات است.

چرا با تعطیلی مدارس و مهدهای کودک فکری برای ما مادران شاغل نمی کنید؟ این سوال مادران شاغلی است که مدرسه و مهدکودک کودکانشان به دلیل آلودگی هوا تعطیل شده است آنها نمی دانند چه کنند؛ زیرا نه، تنها گذاشتن کودکان در منزل منطقی و ممکن است و نه به همراه آوردنشان به اداره.

فراموش نشود در تعطیل کردن مدارس و مهدکودک ها منظور این است که از بچه ها محافظت شود؛ اما پدر و مادرها مجبور می شوند بچه ها را با خود به سر کار ببرند که نه تنها در این صورت محافظتی نمی شود بلکه مشکلات دیگری هم وجود می آید.

پیگیری برای پاسخگویی حداقل یکی از اعضای کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران و همچنین معاونت امور زنان و خانواده به این بلاتکلیفی مادران شاغل به نتیجه نرسید و باز هم سوالات مادران شاغل بی پاسخ ماند.

این در حالیست که متاسفانه تصمیم به تعطیلی مدارس و مهدهای کودک را کسانی در این کمیته می گیرند که همگی مرد هستند و باز هم در تصمیم گیری ها جای زنان خالی است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات