به رغم آنکه معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش از توزیع شیر بین دانش آموزان از ۱۵ آذر خبر داده است اما تحقق این موضوع را در صورت تخصیص اعتبار و همکاری شرکت های تولید کننده لبنیات اعلام کرده است.

به گزارش افکارنیوز ، طی سال های گذشته توزیع شیر مدارس با مشکل بودجه مواجه بود و این باعث می شد که طرح شیر مدارس برای دانش آموزان ایرانی بر اساس هدف اولیه اجرایی نشود.

* ۹ میلیون جمعیت تحت پوشش طرح توزیع شیر رایگان مدارس


پس از واکنش رسانه ها نسبت به عدم توزیع شیری در مدارس کشور امروز وحید کیارشی، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از توزیع شیر رایگان مدارس در صورت آمادگی شرکت های تولید کننده از پانزدهم آذرماه خبر داد.

وی ادامه داد: دستورالعمل مربوط به توزیع شیر رایگان مدارس در تاریخ ۲۶ آبان ۱۳۹۲ به استان ها ابلاغ شده است.

کیارشی اضافه کرد: بررسی های به عمل آمده حاکی از آن است که حدود ۹ میلیون دانش آموز و کارکنان شاغل در مدارس دولتی دوره های ابتدایی و دوره اول متوسطه تحت پوشش طرح توزیع رایگان شیر قرار می گیرند.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش با اشاره به اینکه تعداد نوبت توزیع شیر در مدارس به میزان اعتبار مصوب از سوی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور بستگی دارد، افزود: اعتبار طرح مذکور در بودجه سال ۹۲ بالغ بر ۱۱۷۰ میلیارد ریال پیش بینی شده است که وزارت آموزش و پرورش به منظور هرچه بهتر اجرا شدن طرح، تخصیص ۱۵۰۰ میلیارد ریال را در خواست کرده است.

وی در پایان تصریح کرد: در صورت تخصیص اعتبار مورد نیاز و همکاری شرکت های تولید کننده لبنیات، آموزش و پرورش آمادگی دارد تا سقف ۷۰ نوبت توزیع شیر رایگان در مدارس توزیع کند.

* توزیع شیر با اما و اگر


به گزارش فارس، بر اساس گفته های معاون وزیر آموزش و پرورش، خبر توزیع شیر و سقف ۷۰ نوبت نیز به اما و اگر بستگی دارد و آن هم تخصیص اعتبار و همکاری شرکت های تولید کننده است و این در حالیست که طی سال های گذشته شرکت های طلبکار در بحث شیر مدرسه تا مدت های طولانی در انتظار اختصاص اعتبار از سوی آموزش و پرورش بودند و برخی نیز از خیر همکاری با این وزارتخانه گذشتند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات