مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی از ایجاد ایستگاه های بین المللی برای تهیه داروهای فوریتی ایران در خارج از کشور خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، سید حسام الدین مدنی در چهارمین همایش سراسری مدیران ستادی و عامل استانی جمععیت هلال احمر کشور اظهار داشت: سازمان تدارکات پزشکی در سالهای گذشته دستاوردهای خوبی چون دریافت گواهینامه های بین المللی و تامین داروی مورد نیاز در سطح کشور را در کارنامه خود داشته است.

وی با اشاره به ایجاد ایستگاه های بین المللی برای تهیه داروهای فوریتی و همکاری با شرکت های دانش بنیان در سازمان تدارکات پزشکی بیان داشت: صادرات تولیدات سازمان به کشورهای بازار هدف یکی از فعالیت های صورت گرفته بوده است که باید با تمرکز بیشتری روی این موضوع کار شود.

مدیر عامل سازمان تدارکات پزشکی به استراتژی های در پیش روی سازمان اشاره کرد و افزود: سیاست گذاری و برنامه ریزی استراتژیک برای اصلاح ساختار و نوآوری محصولات فعلی و ارائه محصولات و فناوری نو یکی از این استراتژی ها است.

استفاده از فناوری های نوین برای تولید دارو


مدنی ایجاد استفاده از ظرفیت های شرکتهای تابعه به منظور هم افزایی، مشارکت در فناوری های نوین با همکاری شرکتهای خارجی، استفاده از فناوریهای نوین برای تولید دارو و تجهیزات پزشکی و توسعه داروهای گیاهی باتوجه به گرایشات جوانه از دیگر استراتژی های در پیش روی سازمان تدارکات پزشکی محسوب می شود.

وی تعریف همکاری با شرکت های دانش بنیان را از برنامه های این سازمان عنوان کرد و افزود: ایجاد ایستگاه های بین المللی برای تهیه داروهای فوریتی و تک نسخه ای در خارج از کشور و تجاری سازی بین المللی داروها و تجهیزات پزشکی تولیدی از طریق همکاری های بین المللی از دیگر برنامه های سازمان تدارکات پزشکی که به زودی در دست اجرا قرار خواهد گرفت.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات