به گفته ۲ مقام مسئول رویکرد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نسبت به اعزام دانشجویان به خارج از کشور تغییر کرده و متقاضیان باید برای اعزام در کنکور دکتری نیمه متمرکز که سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می کند شرکت کنند.

به گزارش افکارنیوز ، سعدالله نصیری قیداری - معاون وزیر علوم درباره تازه ترین تصمیمات معاونت آموزشی وزارت علوم، با یادآوری اینکه روال اعطای بورس و همچنین تبدیل به داخل دچار تغییراتی می شود، ادامه داد: متقاضیان بورس دکتری خارج باید در آزمون دکتری سازمان سنجش شرکت کنند.

وی ادامه داد: در دفترچه دکتری گزینه ای برای علاقمندی داوطلبان به شرکت در پذیرش بورس دکتری خارج در نظر گرفته شده است.

در همین باره حسین توکلی - مشاور عالی سازمان سنجش در گفتگو با خبرنگار بر این تصمیم معاونت آموزشی وزارت علوم تاکید کرد و گفت: آن دسته از متقاضیان شرکت در فراخوان بورس دکتری خارج لازم است در کنکور دکتری ۹۳ شرکت کنند.

وی ادامه داد: به نظر می رسد این تصمیمات بعد از آماده سازی دفترچه کنکور دکتری اتخاذ شده است.

در بند ۱۹ ثبت نام کنکور دکتری ۹۳ قید شده: " داوطلبان متقاضی رشته های تحصیلی بورس خارج از کشور بایستی این بند را علامتگذاری نمایند. "

بر اساس اعلام سازمان سنجش، با توجه به مصوبه شورای مرکزی بورس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در تمام رشته های امتحانی آزمون دکتری سال ۱۳۹۳، به جز رشته های امتحانی (۲۱۴۰ و ۲۱۴۱) ، مجموعه کلام (کد ۲۱۴۳) ، فقه شافعی، ۲۱۳۹،۳ و ۴ (کدهای ۲۱۳۸،۲، ۲۱۰۸ و ۲۱۰۹) ، مجموعه الهیات ۱،۲ و ۳ (کدهای ۲۱۰۷، مجموعه علوم تاریخی ۱، (کد ۲۱۴۴) از گروه آزمایشی علوم انسانی همچنین رشته های امتحانی زبان و ادبیات فارسی (کد ۲۸۰۱) و زبان و ادبیات عرب (کد ۲۸۰۲) از گروه آزمایشی زبان، پذیرش دانشجو برای بورس خارج از کشور انجام خواهد شد.

بدیهی است اعلام علاقمندی به شرکت در گزینش رشته های بورس خارج از کشور (بند ۱۹ تقاضانامه ثبت نام) هیچگونه حقی در خصوص پذیرش برای داوطلبان ایجاد نخواهد کرد و رشته های قطعی دارای ظرفیت پذیرش برای اعزام به خارج از کشور، پس از بررسی های لازم و با توجه به نیازهای آموزش عالی و نیز متناسب با اعتبارات پیش بینی شده متعاقباً توسط سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تعیین و از طریق مقتضی اطلاع رسانی خواهد شد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات