تبهکار قدیمی با همدستی زنی شیاد توانست به کلاهبرداری های نامرئی دست بزند. گم شدن مدارک دختری جوان کافی بود تا سناریوی این تبهکاری کلید بخورد و زن شبیه به وی به افتتاح حساب بانکی دست بزند.

به گزارش افکارنیوز ، یکی از کسانی که در دام کلاهبرداری گرفتار شده بود به بازپرس شعبه سوم دادسرای ورامین گفت: مدتی بود با یکی از مشتریانم به صورت چکی کار می کردم و در این مدت خیلی خوش حساب بود اما در آخرین چک هایی که داد وقتی به بانک رفتم متوجه خالی بودن حسابش شدم و این در حالی بود که «منصور» ادعا کرده بود حساب برای همسرش است.

بازپرس خرازانی در این مرحله دستور داد تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی ورامین برای افشای راز این کلاهبرداری ها وارد عمل شوند.

کارآگاهان در گام نخست به سراغ صاحب حساب رفتند و باتوجه به مشخصات و کد ملی وی مشخص شد حساب بانکی به نام دختر جوانی است.

دختر جوان که از حساب بانکی اش بی خبر بود وقتی مأموران را دید ادعای بی گناهی کرد و گفت: شش ماه پیش مدارکم را گم کردم و بعد از چند وقت به دنبال صدور مدارک المثنی رفتم و در این مدت فکر نمی کردم از مدارکم برای دزدی استفاده شود.

وی افزود: در این مدت از حساب جدید بانکی ام اطلاعی نداشتم و نمی دانم چطور توانستند با عکس و مدارکم دسته چک بگیرند.

با ادعاهای این دختر، کارآگاهان سراغ طعمه های مرد کلاهبردار رفته و آلبوم مجرمان سابقه دار را پیش روی آن ها گذاشتند و مشخص شد «محمد» ۴۰ ساله همان «منصور» است که چندباری به خاطر کلاهبرداری به زندان افتاده است.

با به دست آمدن این سرنخ تجسس ها برای ردیابی «محمد» کلید زده شد و روز ۱۷ شهریور ماه، وی در مخفیگاهش به دام افتاد. «محمد» که خود را بی گناه می دانست وقتی در برابر طعمه هایش قرار گرفت به ناچار لب به اعتراف گشود.

وی در اعترافاتش گفت: چندی پیش یکسری مدارک با مشخصات دختر جوانی را پیدا کردم و با به دست آمدن این مدارک سناریوی جدیدی را طراحی کردم و با پرداخت پول به زن جوانی که شبیه صاحب مدارک بود به بانک رفتیم و حساب بانکی درست کردیم و درخواست چک دادیم، بعد از مدتی با دسته چک ها در بازار کار کردم و به خاطر گردش مالی و خوش حسابی در نقد کردن دسته چک ها از بانک خواستار دسته چک ۵۰ برگی شدم و با تأیید شدن درخواستم با چک های میلیونی در بازار کار کردم و بعد از آن فراری شدم و با این شیوه و شگرد حدود ۵۰۰ میلیون تومان به جیب زدم.

بنابر این گزارش، ردیابی ها برای همدست محمد که زن جوانی است ادامه دارد و کلاهبردار حرفه ای برای تحقیقات بیشتر در اختیار پلیس آگاهی ورامین قرار دارد. بازپرس خرازانی در راستای این خبر خواست افراد خیلی زود ماجرای گم شدن مدارکشان را به پلیس و مراجع قضایی اعلام کنند چون با ثبت گم شدن مدارکشان در سیستم های امنیتی مانع سوء استفاده تبهکاران می شوند.

وی افزود: کارمندان و رؤسای بانک ها نیز باید در شناسایی افتتاح حساب سختگیر باشند و با دقت بیشتری مدارک افراد را بررسی کنند چون هر نوع کوتاهی از سوی آن ها نوعی جرم به حساب می آید و باید مجازات شوند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات