رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: تاکنون ۴الی ۵ نفر در رابطه با زمین خواری های تهران بازداشت شده اند و حکم بازداشت ۵ نفر دیگر از سوی دادسرا صادر شده است.

به گزارش افکارنیوز ، علی پورمختار رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی پرونده زمین خواری در ۵ استان کشور اظهار داشت: این زمین خواری ها مربوط به استان های مازندران، گیلان، سمنان، البرز و تهران است که کمیسیون اصل ۹۰ کمیته های را برای بررسی زمین خواری های تشکیل داده و به استان های مربوطه اعزام کرده است تا به صورت نامحسوس این موضوع را بررسی کنند.

وی ادامه داد: در مورد زمین خواری های صورت گرفته در تهران، تاکنون ۴الی ۵ نفر بازداشت شده اند و اخیرا نیز حکم بازداشت حدود ۵ نفر دیگر از سوی دادسرا صادر شده که این افراد، متشکل از اشخاص حقوقی و وابسته به دستگاه های دولتی و افراد حقیقی هستند.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس پیش از این از وصول شکایات مربوط به زمین خواری از ۵ استان کشور خبر داده و گفته بود: پس از ارائه گزارشات مردمی مبنی بر وجود زمین خواری در چندین استان کشور، کارگروهی در کمیسیون تشکیل شد تا این موضوع را به صورت ویژه بررسی کند.

همچنین اخیرا کمیسیون اصل ۹۰ در راستای جمع آوری و تکمیل اطلاعات خود در پرونده زمین خواری، فرم هایی را طراحی کرده و به وزارتخانه های جهادکشاورزی، راه و شهرسازی و کشور فرستاده تا این ۳ وزارتخانه اطلاعات خود در مورد میزان و نوع زمین هایی که در تصرف اشخاص، تعاونی ها و دولت در سراسر کشور است، اعلام کنند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات