افتتاح پل طبقاتی صدر در شبکه‎های اجتماعی مورد توجه شیعیان علاقه‎مند به خاندان صدر قرار گرفت.

به گزارش افکارنیوز ، برخی کاربران فیسبوک از چند روز پیش با انتشار خبر آماده شدن این پل برای افتتاح به استقبال این رویداد شهری رفتند و به درج عکس از بخشی از این پل که نقاشی ای از دو شهید صدر دارد، پرداختند که با افتتاح پل، انعکاس گسترده‎تر شد.

کاربری به نام حیدر الموسوی در این زمینه با درج متنی ضمن تقدیر از توجه نشان داده شده نسبت به شهدای خاندان صدر، به مشکلات زیرساخت‎های عراق در شرایط کنونی اشاره کرده است.

وی این پل را طولانی‎ترین پل شهر تهران و یکی از بزرگترین پل‎های طبقاتی در خاورمیانه نامیده که توسط مهندسی ایران طراحی و اجرا شده است. الموسوی می‎افزاید این فن‎آوری تا پیش از این در اختیار تنها پنج کشور در جهان بوده است.

مهندسی و گروه از ایرانیان، این دستاورد دخالت ایران در تنها پنج کشور در جهان است که صنعت فن آوری و ایجاد پل های کلاس در این راه.

 پل صدر به عنوان تنها پل تقاطعی تک پایه ای کشور روز گذشته با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، محمد باقر قالیباف شهردار تهران، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران، سردار عبداللهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء، اعضای شورای اسلامی شهر تهران، تعدادی از نمایندگان مجلس، رئیس پلیس راهور تهران بزرگ، معاونان شهردار، مدیران شهری و بسیاری از شخصیتهای کشوری و با حضور پایتخت نشینان به بهره برداری رسمی رسید.

به اعتقاد کارشناسان شهری با توجه به بهره برداری از تونل نیایش، افتتاح پل طبقاتی صدر باعث خواهد شد تا شهروندان به صورت یکپارچه از بزرگترین پروژه شهری کشور به صورت همزمان استفاده کنند.

ساخت دومین تونل شهری بزرگ دنیا و اولین پل تک پایه تقاطعی کشور در تهران آن هم با بهره مندی از توان مهندسان جوان ایرانی نشان داد که روند توسعه پایتخت توسط مدیریت شهری تهران همچنان ادامه دارد.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات