داوود روشنایی قربانی اسیدپاشی گفت: پرونده اجرای حکم قصاص به معاونت قضایی قوه قضاییه رفته و منتظر اعلام نظر رئیس قوه قضاییه است.

به گزارش افکارنیوز ، داوود روشنایی یکی از قربانیان اسیدپاشی که از حدود ۹ سال قبل به دنبال حمله مرد جوانی دچار سوختگی شدید ناشی از اسیدپاشی شده است، در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، درباره آخرین وضعیت پرونده خود در دستگاه قضایی اظهار داشت: بعد از پیگیری های فراوان سرانجام پرونده برای استیذان رئیس قوه قضاییه به معاونت قضایی قوه قضاییه ارسال شد.

وی ادامه داد: از تاریخ ۶ خردادماه امسال پرونده به معاونت قضایی قوه قضاییه رفته و برای تأیید اجرای حکم منتظر اعلام نظر و استیذان رئیس قوه قضاییه است اما با گذشت بیش از ۶ ماه از این موضوع هنوز خبری از اعلام نظر آیت الله لاریجانی نیست.

روشنایی با تأکید بر اجرای خواسته اش مبنی بر اجرای حکم قصاص گفت: تنها نگرانی من از اعتماد به نفس بیش از حد متهم و خانواده او در عدم اجرای این حکم است.

بیش از ۸ سال قبل، پسر جوانی در محله مجیدیه شمالی تهران مورد حمله و اسیدپاشی قرار گرفت که در نهایت این اتفاق منجر به نابینایی یک چشم و سوختگی شدید صورت، گردن و گوش این جوان شد. این جوان با شکایت از فرد مهاجم خواستار محاکمه و مجازات او شد که دادگاه کیفری استان تهران پرونده را به قاضی نورالله عزیزمحمدی رئیس شعبه ۷۱ سپرد تا به آن رسیدگی کند. سرانجام بعد از رفت و آمدهای فراوان قاضی عزیزمحمدی با توجه به درخواست شاکی مبنی بر قصاص متهم و دریافت دیه، متهم را به قصاص از ناحیه چشم راست و لاله گوش چپ و همچنین پرداخت دیه بابت سایر جراحات محکوم کرد.

پرونده با اعتراض متهم و وکیل وی به دیوان عالی کشور ارجاع داده شد که قضات یکی از شعب دیوان، بعد از بررسی پرونده، غیر از محکومیت دیه، مجازات درنظر گرفته شده درباره قصاص را نقض کردند. پرونده بار دیگر روی میز قاضی عزیزمحمدی قرار گرفت و این بار هم با رفع نواقص و اصرار شاکی بر اجرای حکم قصاص، هیئت رسیدگی کننده حکم بدوی خود را تکرار کرده و متهم را به قصاص محکوم کردند.

بار دیگر پرونده با اعتراض متهم و وکیل وی به دیوان عالی کشور ارجاع شد و این بار قضات دیوان عالی حکم صادره را تأیید کردند؛ حکمی که با وجود گذشت حدود ۲ سال هنوز خبری از اجرای آن نیست.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات