معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه نخستین کاروان های زیارتی عمره مفرده اول دی به سرزمین وحی اعزام می شوند، گفت: برای اعزام از ۲۷ و ۲۸ آذرماه برنامه ریزی شده است.

به گزارش افکارنیوز ، ناصر خدر نژاد از اعزام بیش از ۸۰۰ هزار زائر در قالب ۶ هزار کاروان در عملیات عمره مفرده ۹۳-۹۲ به سرزمین امن الهی خبر داد.

وی با بیان اینکه امسال ۷۵ هتل در مکه و مدینه برای اسکان زائران ایرانی تدارک دیده شده است، افزود: بیشتر هتل ها در مدینه منوره مستقر شده است، اما هتل های مکه از لحاظ امکانات و اسکان بیشتر تعداد زائر کیفیت بهتری دارد.

خدر نژاد خاطرنشان کرد: در مدینه منوره ساخت هتل های بلندمرتبه اتفاق نمی افتد هتل داران اجازه ساخت هتل بیش از ۱۰ تا ۱۲ طبقه را ندارند، از این رو تعداد کمتری زائر در این هتل ها اسکان می یابند و همین عامل تعداد هتل ها را افزایش داده است.

وی رویکرد امسال سازمان حج و زیارت را کاهش قیمت ها و افزایش کیفیت هتل ها عنوان کرد و گفت: با پیگیری های انجام شده هتل هایی که سال گذشته دچار مشکلاتی بودند از لیست مراکز اسکان حذف شده و هتل های با کیفیت بهتری آماده اسکان زائران هستند.

معاون حج، عمره و عتبات عالیات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه نخستین کاروان های زیارتی عمره مفرده اول دی ماه به سرزمین وحی اعزام می شوند، گفت: البته برای اعزام از ۲۷ و ۲۸ آذرماه برنامه ریزی شده است که در صورت صدور به موقع ویزا، اعزام انجام خواهد گرفت.

وی یادآور شد: در مرحله نخست اعزام های عمره گزاران کشورمان که از ابتدای دی ماه آغاز می شود و تا ۷ فروردین ماه ۹۳ ادامه خواهد داشت، تعداد ۳۳۳ هزار و ۶۰۵ نفر در فاصله زمانی اول دی ماه ۹۲ تا ۲۳ اسفند و ۵۸ هزار و ۷۲۷ نفر در بازه زمانی ۲۴ اسفند ۹۲ تا ۷ فروردین ۹۳ به عربستان اعزام می شوند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات