رئیس کمیسیون عمران شورای شهر تهران با اشاره به لزوم گاز سوز شدن اتوبوسهای شهر تهران گفت: بدون کمک دولت نمی توان روند توسعه و حتی نوسازی ناوگان اتوبوسرانی را در دستور کار قرار داد.

به گزارش افکارنیوز ، احمد دنیامالی با بیان اینکه ۷۰ درصد ناوگان حمل و نقل عمومی کاملاً خصوصی سازی شده است گفت: نگرانی ما در بخش اتوبوس های متعلق به شهرداری تهران است که قرار بود با کمک دولت نوسازی شود.

وی ادامه داد: اگر این نوسازی ناوگان اتوبوسرانی انجام می شد شرایط در حالت عادی قرار داشت، سرویس دهی به شهروندان مناسبت تر بود و نگرانی آلودگی هوا ناشی از تردد اتوبوسهای فرسوده را نداشتیم.

دنیا مالی با بیان اینکه خطوط پر مسافر شهر تهران متعلق به اتوبوس های شهرداری تهران است گفت: در حال حاضر اتوبوسرانی با نیمی از ظرفیت خود خدمات رسانی می کند که امیدوارم طی برنامه ۵ ساله روند نوسازی و توسعه ناوگان به سرانجام برسد.

رئیس کمیسیون عمران و توسعه شورای شهر با بیان اینکه باید ۱۰۰ درصد ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران خصوصی شود گفت: یارانه ای که دولت به اتوبوسرانی می پردازد باید به بخش خصوصی نیز تعلق گیرد.

دنیامالی با بیان اینکه باید تلاش کنیم اتوبوس های شهر تهران گازسوز شوند ادامه داد: بدون کمک دولت نمی توان روند توسعه و حتی نوسازی ناوگان اتوبوسرانی را در دستور کار قرار داد. چراکه اگر ما می خواهیم مردم را ترغیب کنیم که از خودروی شخصی خود استفاده نکنند باید ابتدا شبکه حمل و نقلی شهر تهران تکمیل شود تا مردم بتوانند در کوتاه ترین مسافت زمانی و مکانی خود را به یکی از خطوط حمل و نقل عمومی و ریلی برسانند.

وی با بیان اینکه نمی توان از مردم انتظار داشت که با هزینه بالا از حمل و نقل عمومی استفاده کنند و خودروی شخصی خود را به خیابان ها نیاورند تأکید کرد: از نظر ما آژانس ها و تاکسی ها، حمل و نقل خصوصی هستند چرا که هزینه آن بالاست. از این رو اگر از حمل و نقل صحبت می شود تنها باید به مترو و اتوبوس توجه ویژه کرد.

دنیامالی با بیان اینکه در حال حاضر شهروندان تنها ۱۵ درصد از هزینه حمل و نقل را به صورت نقدی پرداخت می کنند اظهار کرد: در واقع شهرداری تهران با پرداخت سهم دولت و بخشی از سهم شهروند، ۸۵ درصد از هزینه رفت و آمد در شهر را برعهده گرفته است که البته این هزینه نیز از طریق مردم و از محل دریافت مالیات کسر می شود.

رئیس کمیسیون عمران و توسعه شورای شهر تهران ابراز امیدواری کرد تعامل میان دولت و شهرداری در این دوره بهبود یابد تا با نگاه ویژه روند توسعه مترو و اتوبوسرانی بهبود یابد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات