فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: سه سارق که زورگیر که در عرض ۱۹ دقیقه پنج سرقت خشن انجام داده و اقدام به روب و وحشت کرده بودند در عملیات ویژه پلیس دستگیر شدند.

به گزارش افکارنیوز ، علیرضا صالحی امروز در زنجان با اشاره به اطلاعات رسیده به پلیس آگاهی استان زنجان مبنی بر سرقت یک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ و وقوع چند مورد سرقت به عنف اظهار داشت: پلیس به محض اطلاع، موضوع را در دست پیگیری قرار داد.

وی به اطلاعات کسب شده در مورد بانیان سرقت ها توسط پلیس اشاره کرد و افزود: سارقان سه جوان بودند که با جعل پلاک خودرو اقدام به تردد در سطح شهر می کردند.

فرماندهی انتظامی استان زنجان با بیان اینکه دستگیری سارقان پس از شناسایی در دستور کار گشت های پلیس قرار گرفت، ادامه داد: این دستور پس از شناسایی متهمان و با توجه به عدم توجه متهمان به اخطار پلیس با شلیک گلوله برای متوقف کردن آنها عملیاتی شده است.

این مسئول به اعترافات متهمان دستگیر شده در مورد اقدامات خود اشاره و تصریح کرد: آنها با انگیزه های مالی و تحت تاثیر فیلم های خشن اقدام به سرقت یک خودرو در عرض ۱۹ دقیقه از پنج شهروند هم زورگیری و متواری شده بودند.

صالحی اضافه کرد: متهمان زور گیر دستگیر شده به هشت فقره سرقت از طریق تهدیدات مرگبار اعتراف کرده اند.

وی از تدابیر ویژه پلیس برای رسیدگی سریع و بدون فوت وقت به پرونده های سرقت به عنف خبر داد و گفت: پلیس با هوشیاری پای کار است و با زیر ذره بین قرار دادن سارقان خشن اجازه اقدامات شرارت آمیز را به آنان نخواهد داد.

فرماندهی انتظامی استان زنجان با تاکید بر در نظر گرفته شدن مجازات سنگین برای مجرمانی که دست به اقدامات شرارت آمیز می زنند، ادامه داد: مردم با همکاری خوب خود در دادن اطلاعات به موقع و درست نقش مهمی در دستگیری متهمان ایفا کردند که باید از آنها تقدیر کرد.

این مسئول به خانواده ها توصیه کرد با دادن اطلاعات درست و تشویق آنها به مسائل اعتقادی و دینی آنها را از گرایش به اعمال مجرمانه پرهیز دهند.

صالحی حفظ اصول ایمنی و داشتن سواد اجتماعی را از بهترین راه های حفظ اموال و دارایی ها اعلام کرد و اذعان داشت: پیشگیری از جرم و اسیب های اجتماعی در اولویت برنامه های پلیس قرار دارد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات