رئیس سازمان بهزیستی کشور ضمن با بیان اینکه در حال حاضر منتظر تصویب نهایی بودجه سازمان هستیم، گفت: بر اساس بودجه، میزان یارانه مراکز نگهداری افراد معلول ۲۰ درصد افزایش می یابد.

به گزارش افکارنیوز ، همایون هاشمی ضمن اشاره به روز جهانی معلولان افزود: شعار این روز تحت عنوان" موانع را بشکنیم و درها را باز کنیم" در روز ۱۲ آذرماه نامگذاری شده است و سازمان بهزیستی در سراسر کشور برنامه های جامعی را به همین منظور در دستور کار دارد.

وی با بیان اینکه به مفهوم معلولیت در بستر جامعه باید توجه بیشتری شود، ادامه داد: نگاه عمومی جامعه به افراد معلول باید اصلاح شود چه بسا افرادی در سطح جامعه دارای معلولیت هستند اما از توانمندی های بالایی برخوردارند و معلولیت موجب محدودیت آنها نشده است.

هاشمی با بیان اینکه سازمان بهزیستی برای اجتماعی کردن امور خیریه و رسیدگی به وضعیت معلولان تاکید دارد گفت: همه ایرانیان در امور خیریه مشارکت دارند و سازمان بهزیستی نیز تمام توان خود را به کار گرفته است و گامهای موثر در ارتقای توانمندی افراد معلول برداشته است.

رییس سازمان بهزیستی کشور در ادامه گفت: حضور انجمن های مردم نهاد در حوزه معلولان یکی از مهم ترین اقداماتی است که در این بخش بسیار موثر است و با استفاده از مشارکت های مردمی می توان به درصد بیشتری از افراد معلول خدمات رسانی کرد.

وی با اشاره به اینکه بهسازی معابر عمومی و رفاه حال معلولان برعهده سازمان شهرداری و استانداری است، افزود: رفاه در سطح جامعه برای تمامی افراد از جمله معلولان باید به طور برابر و یکسان باشد.

هاشمی با بیان اینکه حضور معلولان در جامعه ضرورت دارد، گفت: با یکپارچه سازی معلولان و ورود آنها به جامعه باید از حداکثر ظرفیتهای این افراد استفاده کنیم.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه تلاشهای وسیعی
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات