۲ سارق جوان که به قصد سرقت خودرو پژو، راننده ۴۰ ساله ای را با ضربات چاقو در مشهد کشته بودند، روز گذشته در استان سیستان و بلوچستان به دام افتادند.

به گزارش افکارنیوز ، چهاردهم آبان گذشته، یکی از شهروندان در تماس تلفنی با ماموران انتظامی گفت: جسد مردی را در حاشیه یک جاده خاکی در محور مشهد- تربت حیدریه مشاهده کرده است. در پی دریافت این خبر، ماموران پاسگاه انتظامی اسلام قلعه پس از تایید درستی خبر، مراتب را به قاضی موحدی راد (قاضی ویژه قتل عمد) اطلاع دادند.

با حضور مقام قضایی در محل کشف جسد تحقیقات در این باره آغاز و مشخص شد جسد مربوط به راننده حدود ۴۰ ساله است که با خودروی پژو و به منظور عزیمت به محل کارش به سمت شهرستان تربت حیدریه حرکت کرده است. اما اثری از خودرو نبود. همین موضوع احتمال جنایت به خاطر سرقت را قوت بخشید و قاضی موحدی راد با صدور دستورات ویژه ای از کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی خواست تا عملیات اطلاعات خود را برای شناسایی خودروی مسروقه از طریق یگان های انتظامی متمرکز کنند.

بنابراین به دستور سرهنگ غلامی ثانی (رئیس اداره جنایی پلیس آگاهی) گروهی از کارآگاهان با سرپرستی کارآگاه محمدی (رئیس دایره قتل) مامور رسیدگی به این پرونده جنایی شدند. بررسی های تخصصی حاکی از آن بود که خودروی مسروقه به استان سیستان و بلوچستان منتقل شده است و عاملان جنایت نیز در این استان مخفی شده اند.

رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی در تشریح چگونگی دستگیری متهمان این پرونده جنایی گفت: کارآگاهان با انجام یک سری فعالیت پلیسی و اطلاعاتی به سرنخ هایی دست یافتند که نشان می داد دزدان خودرو به عنوان مسافر سوار خودروی پژوی مقتول شده و در بین راه او را با ضربات چاقو به قتل رسانده اند.

این در حالی بود که اطلاعات به دست آمده نشان می داد سارقان پس از ارتکاب جنایت، خودروی مسروقه را به فروش رسانده اند.

سرهنگ کارآگاه حسین بیدمشکی افزود: کارآگاهان با پی گیری این سرنخ و با همکاری پلیس زاهدان موفق شدند ۲ تن از عاملان این جنایت را روز گذشته در شهر زاهدان دستگیر کنند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: متهمان در اعترافات خود اظهار داشتند ابتدا طنابی را دور گردن راننده انداخته و سپس او را با ضربات چاقو به قتل رسانده اند. سرهنگ بیدمشکی با بیان این که دزدان خودرو، سپس حدود ۶۰ کیلومتر در جاده خاکی حرکت کرده و جسد را در حاشیه این جاده انداخته اند تصریح کرد: تحقیقات بیشتر برای کشف خودروی مسروقه همچنان ادامه دارد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات