در طول فصل پاییز، گرمای تابستان به تدریج رنگ می بازد، تحرک افراد کمتر می شود و خلق و خوی آرام تری پیدا می کنند.

به گزارش افکارنیوز ، اما پاییز در بسیاری افراد احساس خستگی و خشکی ایجاد می کند. همچنین در این فصل معمولا اشتها بیشتر می شود و ممکن است عاملی برای افزایش وزن باشد. بنابراین لازم است برای حفظ سلامت خود در این فصل برخی نکات تغذیه ای و سلامتی را رعایت کنیم.

یکی از اولین توصیه ها در این فصل انجام مرتب فعالیت های جسمی از جمله پیاده روی است هرچند باید از انجام فعالیت های بدنی سنگین خودداری شود. بنابراین باید به تدریج بر میزان فعالیت های بدنی خود اضافه کنید تا کمتر احساس خستگی نمایید.

داشتن خواب کافی یکی دیگر از توصیه های مهم در پاییز است به همین دلیل به افراد توصیه می شود که شب ها زودتر به خواب بروند و صبح نیز زود از خواب بیدار شوند.

سومین توصیه مهم خوردن مواد غذایی حاوی ویتامین ها همچون هویج، عسل و کنجد و غذاهای حاوی پروتئین و کلسیم از قبیل ماهی و دیگر غذاهای دریایی است. در عین حال مصرف مواد خوراکی حاوی مقدار اندکی کافئین در مواقع مورد نیاز در بالا بردن سطح انرژی موثر است.

خبرگزاری شینهوا اظهار کرد: به علاوه توصیه می شود که خوردن غذاهای تند را در فصل پاییز کاهش داده و بیشتر از مواد خوراکی با طعم ترش همچون سیب، انار، انگور استفاده کنید.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات