مشاور فرهنگی رییس جمهور خواستار مسئولیت پذیری روحانیون و اقشار فرهیخته جامعه در خصوص پیشگیری و مبارزه با ایدز شد.

به گزارش افکارنیوز ، حسام الدین آشنا در مراسم روز جهانی ایدز که در وزارت بهداشت برگزار شد؛ گفت: مسأله ایدز یک معضل جهانی و نیازمند کمک همه رهبران مذهبی اعم از یهودی، مسیح، مسلمان و بودایی برای پذیرش مسئولیت در قبال آن و جلوگیری از شیوع آن با فرهنگسازی و اقدامات همه جانبه است.

وی افزود: من خودم را سفیر ایدز در دولت می دانم و از سال ها پیش در این زمینه فعال بوده ام به طوری که با مسئولان و ائمه جمعه و جماعات استان های مختلف کشور در خصوص اهمیت اطلاع رسانی، پیشگیری و مبارزه با ایدز گفتگو کرده ام.

انتقال مادر به کودک باید تا سال ۲۰۱۵ صفر شود


آشنا بیان داشت: مهم ترین بحث در این زمینه جلوگیری از ابتلای کودکان معصوم به این بیماری مهلک با بی مبالاتی والدین است. باید به هر شیوه ای شده ابتلا از این طریق را تا سال ۲۰۱۵ به صفر برسانیم.

وی ایدز را مسأله ای میان بخشی و فرابخشی دانست و گفت: همه دستگاه ها از جمله وزارت بهداشت باید متولی مبارزه با ایدز باشند. همه دستگاه ها در کشور در این ارتباط مسئول هستند.

وی خواستار فعال شدن کمیتۀ کشوری مبارزه با ایدز شد و بیان داشت: این کمیته باید احیا شود و زیربخش های آن نیز همگی باید فعالیت کنند.

محدودسازی فعالیت سازمان های مردم نهاد جایز نیست

وی افزایش شیوع ایدز در جامعه را نتیجه مسئولیت ناپذیری، کم توجهی دانست و گفت: شیوع ایدز را نمی توان به تحریم و تهاجم فرهنگی مرتبط کرد بلکه باید با رفع اختلافات، همگرایی و افزایش کارآمدی برای مقابله با آن برنامه ریزی کرد.

آشنا از نقش سازمان های مردم نهاد در این خصوص سخن گفت و افزود: عرصه مبارزه با ایدز باید عرصه همکاری، مشارکت جویی و حمایت طلبی از این سازمان ها باشد. بار اصلی مواجهه با این معضل باید بر دوش سازمان های مردم نهاد باشد. فعالیت این سازمان ها نباید محدود شود و حمایت از کار خیریه ها و کانون های مثبت اجتماعی در این زمینه ضروری است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات