هفته گذشته خبری در سایت خانه ملت منتشر شد که" اسنادی از دریافتی میلیونی برخی از مدیران تامین اجتماعی" را با جدولی شرح می داد.

به گزارش افکارنیوز ، سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس و عضو کمیته تحقیق و تفحص از این سازمان - در پی انتشار این خبر مشکل اساسی را خلاء قانونی در واریز پاداش های میلیونی به حساب برخی مدیران و معاونان نهادهای دولتی دانست و گفت: قانون به شیوه ای است که اجازه می دهد پاداش ۱۲۰ میلیونی پرداخت شود در حالی که" حقوق" یک بیستم یا یک دهم پاداش نیست.

وی افزود: برخی از مدیران از گره کور قانونی استفاده می کنند و پاداش های نجومی را برای معاونان و کارکنان خود در نظر می گیرد، به عنوان مثال هیات مدیره که تعیین کننده پاداش ها برای کارکنان است تصمیم به پاداش ۱۲۰ میلیون تومانی برای کارکنان خود می گیرد و معتقد است که قانون به وی نگفته که تا چه اندازه می تواند مبلغی را به عنوان پاداش در اختیار کارکنان قرار دهد.

این در حالیست که پس از انتشار خبر مربوطه، با پیگیری خبرگزاری ایسنا، سازمان تامین اجتماعی نیز در ارتباط با موضوعات مطرح شده در خصوص دریافت میلیونی حقوق مدیران کل و معاونانش پاسخ داد.

امیرعباس تقی پور مشاور مدیرعامل و مدیرکل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی در گفت وگو با خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ، در این مورد اظهار کرد: هرگونه پرداخت حقوق و مزایا به مدیران و پرسنل خدوم این سازمان به عنوان بزرگترین سازمان بیمه ای و دومین تولید کننده درمان در کشور که وظیفه ارائه خدمت به بیش از ۳۷ میلیون نفر بیمه شده، یعنی معادل نیمی از جمعیت کشور را بر عهده دارند بر اساس قوانین و مقررات صورت می گیرد.

وی گفت: نوع و میزان حساسیت مسئولیت، سابقه کاری افراد، مدرک تحصیلی، تخصص و مهارت از جمله عواملی هستند که حقوق افراد از یکدیگر را متمایز می کنند.

مشاور مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه مدیران و پرسنل سازمان، تنها در سال جاری بایستی بدون اتکاء به درآمدهای نفتی و بودجه های دولتی، ۳۰ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان یعنی معادل حدود یک چهارم درٱمد احتمالی کل کشور، وصولی برای سازمان کسب کنند افزود: بعضا برخی از مدیران و پرسنل این سازمان تا ۱۸ ساعت در روز و حتی روزهای تعطیل مجبور به اضافه کاری و حضور در سازمان تامین اجتماعی هستند.

مدیرکل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه گردش مالی این سازمان در سال ۹۲ حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان است، گفت: این رقم مسئولیت های ناشی از مدیریت در این سازمان را نشان می دهد که بسیار مهم و حائز اهمیت است؛ بنابراین انتظار می رود که خبرنگاران باتوجه به اهمیت موضوع اطلاعاتی که از سازمان تامین اجتماعی در اختیار دارند (و در صورت کامل نبودن باعث خدشه وارد شدن به اعتماد میان شرکای اجتماعی می شود) قبل از انتشار از اداره کل روابط عمومی، توضیحات کامل را بخواهند.

مدیرکل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه مدیرعامل این سازمان چهار خط قرمز دارد، گفت: قانونمنداری، پاک دستی، پاسخگویی و برنامه محوری چهار خط قرمز نوربخش است و به دفعات اعلام کرده که اگر تخلفی در سازمان تامین اجتماعی انجام شود در هر زمینه ای با آن برخورد خواهد کرد.

تقی پور افزود: حقوق و مزایای سازمان تامین اجتماعی بر اساس قانون تعیین و پرداخت شده و نهادهای نظارتی نیز بر روی آن نظارت دارند.

به گفته وی هر مدیری برای پرداخت پاداش نیازمند اختیار و داشتن مصوبه قانونی است، بنابراین این موضوع دلبخواهی نبوده و قطعا پاداش ها با اختیارات و مجوزهای قانونی پرداخت می شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات