رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه ۱۰ قلم داروی درمان نازایی تحت پوشش بیمه قرار گرفت، از کاهش ۵۰ درصدی قیمت داروهای نازایی خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، رسول دیناروند با اعلام این خبر اظهار داشت: براساس تفاهم نامه ای که در اواخر شهریور ماه سال جاری با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی داشتیم مقرر شد هزینه های داروهای بیماران صعب العلاج را که به جهت تغییر نرخ ارز افزایش پیدا کرده بودند، کاهش دهیم.

وی گفت: براساس این تفاهم نامه هزینه داروهای بیماران صعب العلاج از محل ردیف اعتباری مابه تفاوت نرخ ارز دارو از طریق سازمان های بیمه گر پرداخت می شود که از چند ماه پیش با کاهش قیمت داروهای بیماران صعب العلاج آرامش دارویی به کشور بازگشت.

رئیس سازمان غذا و دارو افزود: در فهرست سومی که امروز براساس آن تفاهم نامه ها به سازمان های بیمه گر اعلام کردیم، ۱۰ قلم داروی گرانقیمت برای درمان نازایی که قبلاً تحت پوشش بیمه نبوده اند، لحاظ شده است که این تصمیم در راستای سیاست های کلی نظام و سیاست های جدید جمعیتی اتخاذ شد.

دیناروند در ادامه گفت: با توجه به این تصمیم، داروهایی که برای درمان نازایی مورد استفاده قرار می گیرند حدود ۵۰ درصد کاهش قیمت خواهند داشت.

وی خاطرنشان کرد: از هفته آینده فهرست ۱۰ قلم داروی درمان نازایی در پرتال سازمان های بیمه گر قرار خواهد گرفت و بیمارانی که نسخه دارند این داروها را با ۵۰ درصد کاهش قیمت دریافت خواهند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات