معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان همدان گفت: محموله ۱۶۰ کیلوگرمی تریاک در نهاوند کشف و ضبط شد.

به گزارش افکارنیوز ، سرهنگ علی اصغرخرم رویی ضمن بازدید از کشف محموله تریاک در شهرستان نهاوند در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در ۲۴ ساعت گذشته مامورین مبارزه با مواد مخدر شهرستان نهاوند یک محموله ۱۴۱ کیلو گرمی و یک محموله ۲۰ کیلو گرمی مواد مخدر را که به طرز ماهرانه و حرفه ای در سه خودرو جاسازی شده بود در یکی از روستاهای بخش مرکزی نهاوند کشف و ضبط کنند.

وی گفت: یکی از ماموریتهای اصلی نیروی انتظامی تشدید مبارزه با سوداگران مرگ و توزیع کنندگان مواد مخدر است که در این زمینه ما توانسته ایم با اقدامات ضربتی خود فضا را برای قاچاقچیان و توزیع کنندگان مواد مخدر نا امن کنیم.

خرم رویی افزود: امسال ۶۲ طرح در حوزه آگاهی و آموزش مردم خصوصا جوانان و دانشجویان و دانش آموزان درباره مصرف مواد مخدر و برخورد با کسانی که در زمینه مواد مخدر در شهرستان نهاوند فعالیت دارند اجرا شده است.

وی افزود: امسال علاوه بر کشف مقادیر زیادی مواد مخدر تا کنون ۴۵ باند توزیع کننده مواد مخدر متلاشی شده است.

معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان با اشاره به محموله کشف شده در نهاوند افزود: روز گذشته در نهاوند دو محموله تریاک جمعا به میزان ۱۶۱ کیلوگرم از سه دستگاه خودرو کشف شده که جمع کشفیات امسال را به حدود ۹۰۰ کیلو گرم رسانده است.

وی با اشاره به اینکه در این عملیات گسترده سه قاچاقچی حرفه ای و سابقه دار دستگیر شدند و سر کرده این باند نیز شناسایی شده که در روزهای آینده دستگیر می شودمحموله کشف شده مربوط به روستاهای اطراف نهاوند بوده و سرباند آنها از افراد سابقه دار است.

خرم رویی گفت: در هشت ماه سال جاری بیش از ۹۰۰ کیلو گرم مواد مخدر در شهرستان نهاوند کشف شده است که در طول این مدت کشف مواد مخدر در شهرستان نهاوند ۸۳ درصد افزایش یافته است.

وی عنوان کرد: با برخورد قاطع و مستمر نیروی انتظامی نهاوند با قاچاقچیان و توزیع کنندگان مواد مخدر و خرده فروشان، شهرستان نهاوند به نا امن ترین شهر استان برای قاچاقچیان مواد مخدر تبدیل شده است.

وی بیان داشت: در هشت ماه گذشته ۲۷۵ نفر از قاچاقچیان و افرادی که در تهیه و توزیع مواد مخدر در شهرستان نهاوند فعالیت داشتند دستگیر و به مراجع قضایی تحویل داده شدند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات