شهردار تهران:

شهردار تهران گفت: شرایط فرهنگی شهر تهران زیبنده نظام اسلامی نیست. ما باید سلیقه ها را در عرصه فرهنگی بپذیریم و تا جایی که این سلیقه ها از چارچوب قانون و باورهای دینی و ارزش های اسلامی خارج نشده است از آنها استفاده کنیم.

به گزارش افکارنیوز ، محمدباقر قالیباف شهردار تهران در مراسم تکریم و معارفه رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران که بعد از ظهر امروز با حضور اعضای هیئت امناء و هیئت مدیره سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و همچنین برخی از چهره های هنری و ورزشی و سیاسی برگزار شد، اظهارداشت: بنده خاطرم است ابتدای فعالیتم در شهرداری و به عنوان خدمتگذار مردم متدین و ولایتمدار شهر تهران به این نکته اشاره کرده ام که شهرداری به سمت رویکرد فرهنگی و اجتماعی حرکت خواهد کرد و قطعاً به موضوع محله محوری دقت خواهد کرد.

وی تصریح کرد: طبیعتاً در نظام اسلامی، مدیران و مسئولان در هر سطح و به خصوص در شهرداری ها و علی الخصوص در شهرداری تهران توجه ویژه ای را به مباحث فرهنگی داشته اند.

شهردار تهران با بیان اینکه ساخت بزرگراه، تونل، پل و امثال فعالیتهای عمرانی خوب است، گفت: جدای این مسائل باید به بحث فرهنگ شهروندان توجه شود و باید بتوانیم باعث رشد و تعالی انسان شویم و در نهایت به خدا نزدیک تر شویم.

قالیباف ادامه داد: بنده سعی کرده ام به بضاعت کاری ام در شهرداری در جهت حرکت های فرهنگی و اجتماعی و با یک جوهره دینی و انقلابی گام بردارم و در این زمینه تأکید بر موضوع مسجد محوری داشته ام که البته نمی گویم در تمامی اینها موفق بوده ام.

قالیباف افزود: امروزه شرایط فرهنگی شهر تهران زیبنده نظام اسلامی نیست و هنوز نمی توان گفت حرکت جدی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: قطعاً یکی از مقصرینی که نتوانسته است حرکت جدی ای را در بحث فرهنگی ایجاد کند بنده هستم که بخشی از امکانات دستم بوده اما نتوانسته ام گام بردارم.

شهردار تهران در ادامه این مراسم با تاکید بر اینکه یکی از نکاتی که در ساحت فرهنگی به آن توجه نشده است حرکت های عمومی و هم دلالانه بوده است که امیدواریم با تغییرات انجام شده شاهد اقدامات بهتری در حوزه فرهنگی شهر تهران باشیم.

قالیباف تصریح کرد: کار فرهنگی کاری مینیاتوری است و با کار کلی متفاوت است و بنده در دوره جدید فعالیتم در شهرداری تهران بر توسعه حوزه اجتماعی که یکی از موضوعات انسانی است تأکید ویژه ای داشتم که این توسعه اجتماعی با رویکرد باورهای دینی شکل خواهد گرفت.

وی ادامه داد: امیدوارم سازمان فرهنگی هنری بتواند سقل کارهای فرهنگی هنری شهرداری تهران شود و این نگاه ما است که به کمک اعضای هیئت مدیره و هیئت امنای سازمان و با استفاده از تجارب با ارزش و نهفته سازمان به توفیقات قابل قبولی دست پییدا کنیم.

قالیباف با اشاره به تجارب بیش از دو دهه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، گفت: انشاالله گام های جدی در این حوزه برداشته خواهد شد و شهرداری نیز از سرمایه های انسانی بزرگان و علمای دین و همچنین پیش کسوتان در بخش فرهنگی و هنری استفاده خواهد کرد.

قالیباف در ادامه این مراسم با تاکید بر اینکه در ۱۰ روز آینده جلسه ای را با کارکنان و مسئولان سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران خواهم داشت، گفت: در این جلسه سیاستهای شهرداری تهران را در بخش فرهنگی تبیین خواهم کرد.

شهردار تهران اظهارداشت: در حوزه فرهنگی باید توجهمان به بخش ایجابی باشد نه بخش سلبی.

شهردار تهران خاطرنشان کرد: ما باید سلیقه ها را در عرصه فرهنگی بپذیریم و تا جایی که این سلیقه ها از چارچوب قانون و باورهای دینی و ارزش های اسلامی خارج نشده است از آنها استفاده کنیم.

وی افزود: از امیر خوراکیان (رئیس سابق سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران) تقدیر و تشکر می کنم و این در حالی است که قسمت آشنایی بنده با وی به سالیان سال و قبل از انقلاب می رسد که امیدوارم در مسئولیت های بعدی موفق باشد.

قالیباف خاطرنشان کرد: خوراکیان در حوزه کاری آنچه را که در بضاعت داشت انجام داد و در واقع هیچ کم فروشی نکرد و یکی از کارهای ماندگار وی نظام آموزشی در حوزه های مختلف از جمله محتوا، تولید و تربیت کار است.

شهردار تهران بیان داشت: رئیس جدید سازمان فرهنگی هنری نیز برادر عزیزم شهاب مرادی که وی را مردم سراسر کشور می شناسند و مرادی نیز آشنا به مسائل روز جامعه، دینی و هنری است.

 در پایان این مراسم از زحمات خوراکیان رئیس سابق سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران تقدیر شد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات