مواد غذایی حاوی آنتی اکسیدان، ویتامین E و ویتامین C تا حد زیادی اثرات مخرب آلودگی هوا را خنثی می کند به شرط آنکه در برابر نور و حرارت زیاد قرار نگیرد و به صورت خام و تازه مصرف شوند و مواد قلیایی مانند جوش شیرین به آن اضافه نشود.

به گزارش افکارنیوز ، فرزانه صادقی قطب آبادی در مورد نقش تغذیه در پیشگیری از مواد مخرب و آلوده کننده هوا اظهار داشت: مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، اکسیدهای نیتروژن دار، هیدروکربن های سوخته نشده، ذرات ریز معلق، برمید سرب، سایر ترکیبات سربی از جمله مواد آلاینده هوا هستندکه به گروه های در معرض خطر مانند کودکان، سالمندان، مادران باردار و مبتلایان به بیماری های قلبی، ریوی بیشترین آسیب را می بینند.

وی با بیان اینکه علاوه بر رعایت نکاتی مانند استفاده از ماسک یا خودداری از حضور در محیط های آلوده می توان از مواد غذایی مفید بهره برد افزود: آلاینده های موجود در هوا با حمله به سلول های بدن عوارض نامطلوبی را به جا می گذارند چرا که در حالت عادی سیستم دفاعی بدن سلولها را از تمام آسیب های بیرونی محافظت می کند. اما عوامل مخرب محیطی مثل اشعه ماوراء بنفش، الکل و آلودگی های محیط سبب می شوند بدن نتواند مبارزه کند در نتیجه ساختمان و عمل سلول های بدن توسط مخرب هایی نظیر رادیکال های آزاد تخریب می شود.

این کارشناس تغذیه مصرف آنتی اکسیدان ها را عاملی برای خنثی کردن عملکرد رادیکال های آزاد عنوان کرد و گفت: مصرف بیشتر آنتی اکسیدان ها زمینه ای را فراهم می کنند که بدن به راحتی رادیکال های آزاد مضر را از بین ببرد و مانع از تخریب سلول های حیاتی بدن شود.

وی در پاسخ به اینکه چه نوع مواد غذایی بیشتر حاوی آنتی اکسیدان ها هستند گفت: مواد غذایی حاوی ویتامین E و ویتامین C آنتی اکسیدان دارند که معمولا روغن هایی مانند روغن سویا، روغن آفتابگردان، جوانه گندم و سایر روغن های گیاهی، روغن ماهی، روغن زیتون و انواع مغزها منبع خوب ویتامین E هستند ولی نباید بیش از نیاز مصرف شوند زیرا در صورت مصرف بیش از حد نیاز با تولید انرژی می توانند منجر به اضافه وزن یا چاقی می شوند.

صادقی قطب آبادی مصرف غذاهای حاوی ویتامین C را به دلیل وجود آنتی اکسیدان در افزایش مقاومت به عفونت ها و افزایش جذب آهن ضروری دانست و خاطرنشان کرد: سبزی ها و میوهای تازه سرشار از ویتامین C هستند ولی متاسفانه این ویتامین نسبت به نسبت به حرارت، نور و محیط قلیایی بسیار حساس و ساختار آن به راحتی تخریب می شود تا حدی اگر به غذایی جوش شیرین اضافه کنیم ویتامین موجود در آن غیرفعال می شود.

وی گفت: به افراد توصیه می کنیم تا برای تامین ویتامین C و افزایش مقاومت بدن در برابر عفونت ها و آلودگی ها از مرکبات، فلفل سبز، کلم بروکلی، گل کلم، کلم برگ، گوجه فرنگی، سبزی خوردن) ، اسفناج، کیوی، طالبی، توت فرنگی و سیب زمینی در وعده های غذایی روزانه بگنجانند و ترجیحا آن را به صورت خام و تازه مصرف کنند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات