رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از ارسال نامه به رئیس جمهور برای ادغام ۱۷صندوق بیمه ای طی سه ماه خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، عبدالرضا عزیزی با اشاره به مهلت سه ماه به سازمان بیمه سلامت برای ادغام صندوق های بیمه ای گفت: حدود دو هفته از زمان در نظر گرفته شده گذشته است و این سازمان فقط تا دو ماه و نیم آینده فرصت دارد نسبت به ادغام ۱۷ صندوق بیمه ای اقدام کند در غیر اینصورت اقدامات قانونی در این خصوص انجام می شود.

وی گفت: به منظور ادغام صندوق های بیمه ای مانند تامین اجتماعی، خدمات درمانی، شرکت نفت و غیره به رئیس جمهور نامه ای نوشته ایم و مهلت سه ماهه به آن ها اطلاع داده شده است و همچنین به وزرا مربوطه نیز این موضوع اعلام شده و دیگر جای هیچ گله و کوتاهی وجود ندارد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در صورتی که طی مهلت سه ماهه اقدام به ادغام صندوق های بیمه ای نشود وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مجلس برای پاسخگویی فرا خوانده می شود.

عزیزی با اشاره به این که سازمان بیمه سلامت هر ساز و کاری که لازم است باید برای ادغام این صندوق ها انجام دهد گفت: مهلتی که برای آن ها در نظر گرفته ایم بیشتر نمی شود آنها باید طی این مدت اقدامات لازم را انجام دهند و توجیهی نیز قابل قبول نیست.

وی در خصوص ادغام بخش بیمه تامین اجتماعی در سازمان بیمه سلامت نیز گفت: در حال حاضر بخش بیمه های خدمات درمانی و تامین اجتماعی زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستند و وزیری که نتواند نسبت به ادغام این صندوق ها در سازمان بیمه سلامت اقدام کند به چه دردی می خورد.

به گفته وی، بیمه تامین اجتماعی بر اساس قانون باید در سازمان بیمه سلامت مانند تمامی صندوق های بیمه ای ادغام شود و هیچ فرقی با آنها ندارد و هیچ کوتاهی پذیرفته شده نیست.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات