زنی که با طرح دوستی با زنان در آرایشگاه های مشهد، مخفیانه از آنها عکس می گرفت و برای پخش نکردن این تصاویر از آنان اخاذی می کرد، همراه مردی که همدستش بود، از سوی پلیس فتای خراسان رضوی دستگیر شد.

به گزارش افکارنیوز ، سرهنگ سید محسن عرفانی، رئیس پلیس فتای استان خراسان رضوی در این باره گفت: چندی پیش زن جوانی با حضور در پلیس فتای استان، از فردی به اتهام اخاذی و تهدید به پخش تصاویر وی در فضای مجازی شکایت کرد.

در تحقیق از شاکی معلوم شد، فردی برایش پیامکی فرستاده مبنی بر این که عکس های خصوصی او را در اختیار دارد و اگر می خواهد این تصاویر پخش نشود، باید یک میلیون تومان به حسابش واریز کند و در ادامه نسخه ای از تصاویر را برای وی ارسال کرده و او نیز از ترس پخش این تصاویر یک میلیون تومان به حساب فرد ناشناس واریز می کند اما فرد مرموز دوباره پول بیشتری می خواهد که شاکی از او شکایت می کند.

با تشکیل پرونده، تحقیق برای دستگیری فرد اخاذ آغاز شد تا این که سه زن دیگر نیز با حضور در پلیس فتا، علیه یک فرد به اتهام اخاذی شکایت کردند.

در تحقیق از این شاکیان نیز معلوم شد آنها هم به دام یک اخاذ گرفتار شده و دو نفر از آنها از ترس پخش شدن تصاویر خصوصی شان در شهر و فضای مجازی، به حساب فرد اخاذ پول واریز کرده اند اما یکی از آنها هنوز پولی به حساب فرد اخاذ واریز نکرده است.

عرفانی افزود: در حالی که تحقیقات ادامه داشت، ماموران فتا متوجه شدند پول های اخاذی شده ابتدا به حساب چند نفر و سپس به حساب یک زن واریز و برداشت شده است.

در ادامه صاحبان حساب ها احضار شده و گفتند نمی دانند چگونه پول ها به حسابشان واریز و برداشت شده است تا این که ماموران به آخرین فردی که پول به حساب او واریز و سپس برداشت شده بود، ظنین شده و وی را که یک زن بود، چند روز پیش دستگیر کردند.

اعتراف متهم زن


رئیس پلیس فتای استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: متهم پس از انتقال به پلیس فتا در مواجهه حضوری با شاکیان به جرمش اعتراف و عنوان کرد مدتی پیش با همدستم تصمیم گرفتیم از مشتریان آرایشگاه های زنانه اخاذی کنیم. همدستم مرا با خودرو به آرایشگاه ها می رساند و من نیز با ورود به این مکان ها، ابتدا با مشتریان طرح دوستی می ریختم.

عرفانی یادآور شد: در ادامه مشخص شد، متهم زن با ادعای این که در حرفه های مختلف فعالیت دارد، زنان را فریب می داده و پس از جلب اعتماد و گرفتن شماره تلفن هایشان، از این زنان در آرایشگاه ها با گوشی تلفن همراهش مخفیانه عکس می گرفت و به کمک همدستش با ارسال پیامک به آنها و تهدید به پخش تصاویرشان در فضای مجازی یا از طریق بلوتوث از آنها اخاذی می کرد.

در پی اعتراف متهم، دیگر همدستش نیز دستگیر شد و به همدستی با زن اخاذ اعتراف کرد.

سرهنگ عرفانی، رئیس پلیس فتای استان خراسان رضوی به شهروندان توصیه کرد از ارائه اطلاعات شخصی و وضع زندگی شان به افراد غریبه خودداری کنند تا در دام چنین افرادی گرفتار نشوند.

وی از کسانی که به این شیوه از آنها اخاذی شده است، خواست برای شکایت از متهمان به پلیس فتای استان خراسان رضوی مراجعه کنند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات