شخصی که بارها کارآفرین نمونه معرفی شده است و چندی پیش برای ایجاد ۱۲ هزار شغل از او تجلیل شده است، ۴ هزار میلیارد تومان کلاهبرداری کرد.

به گزارش افکارنیوز، شرکت تعاونی سایه گستران زندگی ایرانیان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان ورمی کمپوست (کود آلی) است که مدیرعامل این شرکت نیز یکی از بزرگترین کارآفرینان کشور است.

کارآفرین نمونه ۴ هزار میلیارد تومان کلاهبرداری کرد

جریان از آنجا آغازمی شود که مشتریان این شرکت نسبت به تولید و پرورش دو ماهه کرم خاکی تحت نظارت و پشتیبانی امیر شریفی اقدام و هر سبد محتوی ۱۲ کیلوگرم کود را با قیمت هر سبد ۲۴ هزار تومان از شرکت مذکور خریداری می کنند و شرکت نیز متعهد می شود در تاریخ خاتمه قرارداد هر سبد آماده بهره برداری را با قیمت ۳۰ هزار تومان از مشتریان خریداری کند.
بر اساس بندی در قرارداد، سود مشارکت در پایان هر دوره که دو ماه است در ازای تحویل سبد آماده بهره برداری از سوی شرکت پرداخت خواهد شد.

این شرکت در حال حاضر حدود ۳۵ هزار مشتری دارد که اصل سرمایه آنها بدون احتساب سود ۴ هزار میلیارد تومان است.
یکی از مشتریان شرکت تعاونی سایه گستران زندگی ایرانیان می گوید: بابت خرید تعداد ۳۵۸۰ سبد محتوا ۱۲ کیلوگرم کود و حدود ۳۰۰نخ کرم مبلغ ۸۵۹٫۲۰۰٫۰۰۰ ریال پرداخت کرده که با احتساب سود هر سبد (۳۰۰۰۰ هزار تومان) باید مبلغ ۱٫۰۷۴٫۰۰۰٫۰۰۰ دریافت می کرد اما به گفته وی و سایر مالباختگان که هریک تعدادی سبد را خریداری کرده اند «شرکت مذکور سه سال است که فعالیت می کند و در حالی که طی دوسال و شش ماه روند به خوبی پیش می رفت اما در شش ماه اخیر که تعداد مشتریان آن افزوده شده است مطالبات خریداران را پرداخت نمی کند و چک های این شرکت برگشت می خورد. »

شرکت، مالباختگان را به شکایت ترغیب می کند؛ به دلیل اینکه اگر بیش از ۱۰ نفر از شرکت تعاونی شکایت کند صاحب شرکت می تواند اعلام ورشکستگی کند.
بر اساس این گزارش، شرکت در روزهای اخیر جوابگوی مشتریان نیست و تنها وعده دروغین می دهد.

«امیر شریفی» مدیرعامل شرکت مذکور بارها به عنوان کارآفرین نمونه معرفی شده است ضمن اینکه دو هفته پیش برای ایجاد ۱۲ هزار شغل از او تجلیل شده است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات