رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه نیروی انتظامی گفت: موضوع قاچاق دختران ایرانی به کشورهای عربی را نفی نمی کنیم اما عدد آن بسیار اندک است.

به گزارش افکارنیوز، سردار محمود صادقی در حاشیه سومین کارگاه عملیاتی منطقه ای اینترپل برای مبارزه با قاچاق انسان اظهار داشت: مبارزه با ورود و خروج غیرمجاز در کشور وظیفه پلیس است و سالانه بین ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار تبعه غیرمجاز از کشور طرد می شوند که اغلب این افراد از افغانستان وارد کشور می شوند.

وی ادامه داد: پلیس برخورد با باندهای قاچاق انسان را در دستور کار دارد و در حال حاضر آمار انهدام این باندها در اختیار ما نیست اما با هماهنگی نیروی انتظامی می توان گزارش عملکرد امسال را ارایه کرد.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه در پاسخ به سئوال خبرنگاری در مورد قاچاق دختران ایرانی به کشورهای عربی گفت: قاچاق دختران ایرانی به کشورهای حاشیه خلیج فارس را نفی نمی کنیم اما عدد آن در حال حاضر قابل توجه نیست، عمده مقصد این قاچاق نیز کشور امارات است.

وی در خصوص فعالیت باندهای قاچاق دختران و پسران ایرانی به سایر کشورها گفت: هم اکنون ایران با کشورهایی مثل ترکیه و مالزی قانون لغو رواید دارد و این افراد به شکل قانونی از کشور خارج می شوند و پس از آن به کشورهایی نظیر استرالیا قاچاق می شوند. عمده این افراد در قالب نیروی کار به این کشورها برده می شوند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات