رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی گلستان گفت: سارق اینترنتی که اقدام به برداشت ۶ میلیون و پانصد هزار ریال به صورت غیر مجاز از حساب یکی از شهروندان کروه بود شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش افکارنیوز ، سرهنگ حبیب الله رجبلی گفت: در پی وصول یک فقره مرجوعه قضایی از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان گرگان مبنی بر شکایت فردی به هویت" م – ن" بر انجام برداشت غیر مجاز اینترنتی به مبلغ ۶ میلیون ۵۰۰ ریال از حساب بانکی اش مراتب طی تشکیل پرونده ای در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا گلستان افزود: با انجام تحقیقات فنی و تخصصی از سوی کارشناسان این پلیس نهایتاَ دو نفر یکی به عنوان فرزند شاکی و دیگری به عنوان دوست فرزند شاکی شناسایی شدند.
وی تصریح کرد: پس از دستگیری و دلالت آنان به مقر این پلیس نهایتاً به بزه ارتکابی (برداشت از حساب بانکی شاکی از طریق اینترنت در قالب خرید شارژ تلفن همراه) اعتراف نمودند.

این مقام مسئول تصریح کرد: در ادامه برابر بازجویی های تخصصی و پلیسی در خصوص چگونگی استحصال اطلاعات حساب شاکی مشخص گردید، فرزند شاکی با بدست آوردن اطلاعات حساب پدر خود و در اختیار قرار دادن آن اطلاعات به دوست خود با یکدیگر اقدام به برداشت از حساب شاکی می نمودند.

سرهنگ حبیب الله رجبلی در خاتمه افزود علیرغم ارائه هشدار های زیاد در خصوص نظارت و کنترل از اطلاعات حساب بانکی متاسفانه شاهد سهل انگاری شهروندان بوده که این خود باعث بروز اینگونه جرایم می باشد. لذا در این خصوص به شهروندان توصیه کرد که در نگهداری اطلاعات حساب بانکی خود دقت لازم را داشته و در صورتی که در مواقع ضروری آن را در اختیار دیگران قرار می دهند در اسرع وقت نسبت به تغییر رمز آن تسریع نمایند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات