یک نماینده مجلس با انتقاد از وجود گروه ۳ هزار نفری مالیات گریز در کشور گفت: در این گروه ۳۰۰ پزشک وجود دارد که هر کدام از آنها ماهیانه میلیاردها ریال درآمد دارند.

به گزارش افکارنیوز، ایرج ندیمی مردم شهرستان های لاهیجان و سیاهکل در مجلس افزود: براساس اطلاعات جامعی که به دست ما رسیده است، ۳ هزار نفر در کشور با درآمدهای نجومی از مالیات فرار می کنند و معروف به گروه مالیات گریز شده اند که تعداد قابل توجهی از آنان متخصصان پزشکی هستند که متاسفانه هیچ مالیاتی نیز بابت این درآمدها پرداخت نمی کنند.

وی با انتقاد از وجود گروه ۳ هزار نفری مالیات گریز در کشور اظهار داشت: در این گروه ۳۰۰ پزشک وجود دارد که هر کدام از آنها ماهیانه ۱۰ میلیارد ریال درآمد دارند که بخشی از آن پول های زیرمیزی است و این گروه از پزشکان در بیمارستان های خصوصی و همچنین با انجام عمل های جراحی متعدد به چنین درآمدهایی دست پیدا می کنند ولی مالیات نمی دهند.

ندیمی در پاسخ به این پرسش که چرا تاکنون با این گروه مالیات گریز به خصوص پزشکان برخورد نشده است، اظهار داشت: به دلیل آنکه مثلاً در حوزه پزشکی آن متخصص پزشکی زیرمیزی می گیرد و هیچ سندی نیز به جا نمی گذارند یا اینکه در اقدامی دیگر آن مبالغ را به حساب منشی خود و یا حساب های دیگر واریز می کند و در مجموع اسناد متقنی برای رسیدگی جهت گرفتن مالیات از آنان به جا نمی گذارند.

وی در پاسخ به این پرسش که مجلس چه اقدامی برای مقابله با این گروه مالیات گریز و معضل زیرمیزی پزشکان خواهد کرد، بیان داشت: مساله زیرمیزی پزشکان که مدتهاست در جامعه مطرح شده است و در مورد مجموع این گروه مالیات گریز نیز امیدواریم پس از رسانه ای شدن این مطالب مجلس نیز اقدامات لازم را برای مقابله با آنان انجام دهد.

۳۰۰ متخصص پزشکی با درآمدهای میلیاردی


ندیمی خاطرنشان کرد: در مجموع این افراد که از سرمایه های کشور استفاده کردند و امروز درآمدهای نجومی و میلیاردی دارند باید مالیات های خود را بپردازند. ما به هیچ عنوان با کسب و کار و درآمدهای بالا مخالف نیستیم و فقط این مساله را مطالبه می کنیم که چنین افرادی که درآمدهای میلیاردی دارند باید مالیات و حقوق کشور را بپردازند. به طوری که مثلاً همین گروه پزشکی که ۳۰۰ نفر هستند و ماهانه یک میلیارد تومان درآمد دارند با چنین درآمدهایی باعث می شوند بازار کار برای پزشکان دیگر نیز مختل شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات