معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به طرح دو فوریتی مجلس مبنی بر ممنوعیت اشتغال بازنشستگان گفت: ما از معدود کشورهایی هستیم که فرهیختگان را بازنشسته می نامیم در صورتی که این افراد دارای تجربیات ارزشمندی هستند.

به گزارش افکارنیوز، حمیدرضا کفاش، در آیین تودیع و معارفه مدیران کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، با بیان این که جابجایی در آموزش و پرورش عرضی است چرا که جنس همه ما معلمی است، افزود: دولت تدبیر و امید با شعار اعتدال برسرکار آمده و استفاده از شایستگان را به دور از هر گرایش سیاسی مورد تاکید قرار داده است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با بیان این که در انتخاب ها اولویت با کسانی است که با دولت هماهنگی بیشتری دارند تصریح کرد: مقبولیت و محبوبیت دو عنصر انتخاب مدیران همواره مورد تاکید وزیر آموزش و پرورش بوده است.

وی با تاکید بر اینکه کار در آموزش و پرورش به صورت تیمی است، افزود: توسعه مشارکت های مردمی از جمله سیاست های دولت تدبیر و امید در این دوره خواهد بود. البته معنای این کار توسعه مدارس غیر انتفاعی نیست بلکه وقتی در شهرها و استان ها شاهد آمادگی خیرین برای احداث مدارس هستیم این به معنی وجود ظرفیت هاست و این هنرماست که از این ظرفیت ها استفاده کنیم.

کفاش ارتقای منزلت و معیشت فرهنگیان را از دیگر سیاست ها برشمرد و تصریح کرد: در کشورهای اروپایی بازنشستگان به منزله فرهیختگان آن جامعه محسوب می شوند و استفاده از فرهیختگان و تجربیات آنان منش ما در این دوره است

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در ادامه استفاده از تجربیات فرهیختگان در کنار نیروهای جوان را ضروری دانست و گفت: این همان معنای اعتدال در استفاده از نیروی انسانی است.

وی سیاست های اصلی این وزارتخانه را توسعه مشارکت های مردمی اعلام کرد و افزود: تعریف جدید از مشارکت را حضور مادی و معنوی مردم در توسعه کمی و کیفی آموزش و پرورش است.

کفاش با اشاره به طرح دو فوریتی مجلس مبنی بر ممنوعیت اشتغال بازنشستگان، ابراز کرد: ما از معدود کشورهایی هستیم که فرهیختگان را بازنشسته می نامیم در صورتی که این افراد دارای تجربیات ارزشمندی هستند و استفاده از توان آنان در دستگاه ها ضروری است.

در این جلسه جعفر پاشایی به عنوان مدیر کل جدید آموزش و پرورش آذربایجان شرقی منصوب و از زحمات فیروز رضایی تقدیر بعمل آمد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات