مدیر آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران گفت: آلودگی هوا به شدت بر دانش آموزان اوتیسمی تأثیر دارد.

به گزارش افکارنیوز، وجیه الله پرویزی، مدیر آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران در همایش روز جهانی معلولان که امروز در مجتمع نابینایان شهید محبی برگزار شد، اظهار داشت: یکی از دغدغه های امروز دانش آموزان استثنایی به ویژه دانش آموزان اوتیسمی آلودگی هوای تهران است زیرا آلودگی هوا، سرب و منوکسید ناشی از آن به شدت بر کودکان اوتیسمی تأثیر دارد.

وی ادامه داد: به رغم اینکه عنوان می شود بخشی از بروز این عارضه ژنتیکی است، اما بررسی ها نشان می دهد اکثر اولیای این دانش آموزان افراد تحصیل کرده ای هستند که موضوعات ژنتیکی را رعایت می کنند، به همین دلیل در بحث آلودگی هوا باید برای این دانش آموزان تدابیر خاصی در نظر گرفته شود.

وی به افتتاح نخستین هنرستان در رشته کشت گیاهان آپارتمانی در آموزش و پرورش استثنایی خبر داد و بیان داشت: با این طرح به دنبال ارائه خدمات به دانش آموزان هستیم.

پرویزی با بیان اینکه شهر تهران به گواه آمار و بررسی ها، جزو بی بضاعت ترین مناطق از لحاظ امکانات برای دانش آموزان استثنایی است، گفت: در حال حاضر چهار مدرسه تمام هوشمند در شهر تهران فعالیت دارد و حداقل دو کلاس از هر مدرسه هوشمندسازی شده است.

وی ادامه داد: به رغم اینکه در بحث ایاب و ذهاب در سرانه مدارس نگاه خوبی به شهر تهران شده و توانسته کم کم مسیر خود را پیدا کند، اما دانش آموزان استثنایی یکی از اولویت های شهر تهران باید باشد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات