کارشناس" هواشناسی"

نقشینه گفت: فردا بارش ها در سواحل شمال کشور بویژه استان های مازندران و گلستان از شدت بیشتری برخوردار است و همچنین گستره بارش ها علاوه بر سواحل شرق، غرب و دامنه های مرکزی زاگرس و دامنه های جنوبی البرز را نیز در بر می گیرد.

به گزارش افکارنیوز ، امین حسین نقشینه، کارشناس مستقر در سازمان هواشناسی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران در خصوص وضعیت آب و هوای کشور گفت: از اواخر وقت امروز" سه شنبه ۱۲ آذر ماه ۹۲" با نفوذ هوای سرد به نوار شمالی کشور، در سواحل دریای خزر، برخی مناطق شمال غرب کشور و ارتفاعات البرز بارش باران پیش بینی می شود.

وی افزود: فردا بارش ها در سواحل شمال کشور بویژه استان های مازندران و گلستان از شدت بیشتری برخوردار است و همچنین گستره بارش ها علاوه بر سواحل شرق، غرب و دامنه های مرکزی زاگرس و دامنه های جنوبی البرز را نیز در بر می گیرد.


کارشناس هواشناسی ادامه داد: پنجشنبه و جمعه بارش ها در مناطق ذکر شده ادامه می یابد و شدت بارش ها طی این مدت در دامنه های مرکزی زاگرس خواهد بود و همچنین دریای خزر طی روزهای آینده خزر مواج است.

نقشینه اظهار داشت: به سبب بارش شدید باران و در مناطق مرتفع و سردسیر بارش برف تا روز جمعه در برخی مناطق غربی و مرکزی کشور آب گرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه ها و در نقاط سردسیر و مرتفع دامنه های البرز و زاگرس اختلال در تردد جاده های کوهستانی پیش بینی می شود.

کارشناس هواشناسی با اشاره به بارانی شدن هوای تهران طی امشب افزود: برای تهران از بعدازظهر امروز بتدریج افزایش ابر و اواخر وقت امشب بارش های پراکنده وفردا و روز پنجشنبه، آسمان ابری و در بعضی ساعات بارش باران و بر روی ارتفاعات بارش برف پیش بینی می شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات