رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه خبر داد

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه کشور از جایگزینی گذرنامه های الکترونیکی با بیومتریک در آینده نزدیک خبر داد و گفت: گذرنامه های فعلی نیز غیرقابل جعل هستند.

به گزارش افکارنیوز ، سردار محمود صادقی رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه در اختتامیه سومین کارگاه عملیاتی مبارزه با قاچاق انسان اینترپل با بیان اینکه کشور ایران در خصوص مبارزه با قاچاق انسان و شبکه های این قاچاق گام های مؤثری برداشته است، گفت: برای نمونه ما توانستیم گذرنامه های الکترونیکی با ضریب امنیتی بالا را تولید کنیم.

وی تأکید کرد: اکنون هیچ مورد جعل گذرنامه در کشور ایران صورت نمی گیرد و به این ترتیب قاچاق انسان از طریق ایران به صفر رسیده است.

رئیس پلیس مهاجرت تأکید کرد: با اقدامات ایران باندهای قاچاق انسان دیگر نمی تواند کشور ایران را مبدأ قاچاق قرار دهند و به همین دلیل افراد را به صورت قانونی از کشور خارج و از طریق کشورهای ثالث انسان ها را قاچاق می کنند.

وی همچنین از تهیه گذرنامه بیومتریک خبر داد و گفت: این گذرنامه در آینده نزدیک جایگزین گذرنامه های الکترونیکی می شود.

سردار صادقی همچنین با بیان اینکه با دستور العمل شورای عالی امنیت ملی و توشیح مقام معظم رهبری خودروهایی که در کشور اقدام به قاچاق انسان می کنند به مدت ۶ ماه تا ۲ سال توقیف خواهند شد، گفت: نوار مرزی و محل های عبور و مرور اتباع را به پیشرفته ترین دستگاه ها مجهز کردیم تا برای عبور قاچاقی افراد سد محکمی ایجاد کنیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات