رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات (فتا) استان مازندران از شناسایی و دستگیری متهم به انتشار عکس ها و اطلاعات خصوصی افراد در فضای مجازی خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، سرهنگ رستمی در این باره گفت: در پی مراجعه زنی با در دست داشتن مرجوعه قضایی به ماموران فتا در شهرستان آمل مبنی بر ایجاد صفحه ای به نام وی در صفحه یکی از سایت های اینترنتی و انتشار عکس های خصوصی اش در فیس بوک و ارسال پیامک های تهدیدآمیز موضوع به طور ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس فتا قرار گرفت.

وی با بیان اینکه ماموران با هماهنگی مرجع قضایی و پس از یکسری اقدامات سرانجام موفق شدند فردی به نام" م- م" را شناسایی کنند. گفت: ماموران با شناسایی متهم در اقدامی غافلگیرانه این فرد را در یکی از شهرستان های همجوار آمل دستگیر کردند.

رستمی گفت که متهم در تحقیقات و بازجویی های فنی پلیس، به بزه انتسابی اقرار و علت و انگیزه کار خود را آشناشدن با شاکیه از طریق اینترنت و سوءاستفاده مالی و روحی از وی و بازی با احساساتش عنوان کرد.

بر اساس این گزارش متهم پس از تشکیل پرونده برای طی مراحل قانونی به دادسرا معرفی و با قرار وثیقه روانه زندان شد.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان مازندران در پایان به شهروندان هشدار داد: به اشخاص در صفحه اجتماعی فیس بوک اعتماد نکنید و عکس های خود برای دیگران به اشتراک نگذارید.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات