رسول زرگرپور استاندار اصفهان

استاندار استان اصفهان گفت: تنها ۱۰ درصد از آلودگی هوای اصفهان به صنایع اختصاص دارد.

به گزارش افکارنیوز ، رسول زرگر پور در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل فولاد مبارکه سپاهان در سالن اجتماعات نگین نقش جهان سپاهان شهر وابسته به تعاونی مسکن فولاد اظهار کرد: اصفهان نخستین استان صنعتی کشور، دارای ۱۰ هزار واحد صنعتی در، ۶۸ شهرک صنعتی، ۱۵ درصد ارزش افزوده صنعت، ۷۰ درصد تولید فولاد کشور و ۲۵ درصد ارزش نساجی است.

استاندار اصفهان تصریح کرد: اصفهان در کنار این ظرفیت ها از مزیت هایی برخوردار است و افزون بر ظرفیت علمی و فنی موجود در اصفهان، نیروی متخصص و ماهر داشته و سطح شرکت های دانش بنیان ما از متوسط کشور بالاتر است.

وی بیان کرد: این استان مستعد توسعه صنعتی دانش بنیان، پاک و به صرفه است اما بحثی در دنیا به عنوان سرمایه های اجتماعی مطرح است که در حقیقت هزینه هایی را برای سرمایه گذاری مطرح می شود که به توسعه منطقه کمک می کند.

زرگرپور خاطرنشان کرد: این کار برای ایجاد برند و ایجاد فضای مثبت و مشارکت در توسعه و هم افزایی و مشارکت در شرکت است که فولاد مبارکه مشارکت بسیاری در این زمینه داشته است و می توان به مشارکت در ساخت مترو، ورزشگاه نقش جهان و موارد دیگر اشاره داشت.

وی بیان کرد: سبحانی باید سعی داشته باشد این هزینه ها را افزایش و مشارکت بیشتری در توسعه منطقه داشته باشد و این یکی از شاخص های بزرگ در دنیا در قالب طرح های مصوب شهرستان است.

استاندار اصفهان افزود: مشارکت در کاهش آلودگی های اصفهان ضروری است، چراکه دیگر هوای اصفهان قابل تحمل نیست و میزان برخی از بیماری ها در اصفهان از متوسط کشور بالاتر است و نرخ رشد آن ها به دلیل اتفاقاتی است که در این منطقه رخ می دهد.

وی اظهار کرد: ما نمی توان ۲۸ روز تعطیلی برای آلودگی استان داشته باشیم و اذهان مردم نخستین متهم آلودگی استان را صنایع می دانند درحالی که به واقع این گونه نیست، بلکه ۷۰ درصد آلودگی ها به خودرو ها و ۲۰ درصد دیگر آن به نیروگاه ها اختصاص دارد.

زرگرپور تصریح کرد: تنها ۱۰ درصد آلودگی اصفهان به صنایع اختصاص داشته و صنایع متهم ردیف سوم هستند و همه باید دست به دست هم دهیم و آلودگی ها را کاهش دهیم و که از فولاد مبارکه می خواهیم با توجه به این که آلاینده پاک است بیش از این مشارکت داشته باشد.

وی بیان کرد: این ظرفیت علمی موجود در اصفهان با صنعت ارتباط ندارد و از فولاد مبارکه می خواهیم برای ارتقا و پویایی بیشتر به صورت مستمر ارتباط داشته و در ارتقا صنعت و دانشگاه ها تلاش کند.

استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: تمام این تلاش ها و اقدامات برای تولید بیشتر و بهبود کسب و کار است، اما اصل این است که دین خدا اقامه شود و برکت برای دین ما داشته باشد و اینان همه وسیله است و خواستارم که مدیران به گونه ای عمل کنند که صدای اذان در گوشه گوشه کارخانه بلند شود و زیبا ترین مکان را برای نماز بگذارند تا کارگران در این صورت با علاقه بیشتری کار کنند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات