راهنمایی و رانندگی تهران خبر داد

در راستای اجرای طرح برخورد با خودروهای دارای خلافی بیش از یک میلیون تومان، ۴۱۸ خودرو در تهران توقیف شد.

به گزارش افکارنیوز ، سرهنگ عین الله جهانی، رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران در گفت وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس از توقیف ۴۱۶ خودرو با جریمه بیش از یک میلیون تومان طی هفته گذشته در تهران خبر داد.

وی با بیان اینکه تعداد بسیاری از این خودروها دارای جریمه های چند میلیونی بودند افزود: برای نمونه روز گذشته در منطقه ۹ تهران مأموران مانع حرکت خودرو ۲۰۶ با جریمه ۳ میلیون و ۲۲۰ هزار تومانی شدند.

رئیس مرکز اطلاع رسانی راهور تأکید کرد: همچنین در این مدت تعداد ۲۷ گواهینامه نیز به علت نمره منفی بیش از ۳۰ ضبط شده است.

وی در مورد محدودیت های رانندگی و شماره های مندرج در پشت گواهینامه ها توضیح داد: برای رانندگی هم بجز توانایی های علمی و عملی که اکتسابی است، توانایی های ذاتی هم لازم است. بیماری ها و معلولیت هایی وجود دارد که مطلقاً مانع از رانندگی هستند.

سرهنگ جهانی ادامه داد: نابینایی یا صرع از این معلولیت ها به شمار می رود. از این ها که بگذریم نقایصی هستند که باعث محدودیت برای رانندگی می شود. یعنی نارسایی های جسمی راننده آن قدر نیست که مطلقاً مانع رانندگی بشود ولی باید شرایط خاصی را رعایت کرد.

وی در مورد این شرایط گفت: شایع ترین آن ضعف بینایی است که شخص تنها با عینک و یا لنز مجاز است رانندگی کند. یا کسی که نقص خاصی در دستش دارد با نظر هیئت متخصص پزشک و راهنمایی و رانندگی، تنها می توانند با خودرویی رانندگی کنند که دنده و یا فرمان مناسب داشته باشند.

رئیس مرکز اطلاع رسانی راهور با اشاره به این که فهرست این محدودیت ها شامل ۵۴ کد در دستورالعمل صدور گواهینامه رانندگی آمده است و در پشت گواهینامه درج می شود گفت: این کدها مشخص می کند راننده چه محدودیتی دارد و باید در رانندگی چه مسائلی را مد نظر داشته باشد. در غیر این صورت ضمن صدور جریمه برابر قانون، از ادامه حرکت آنها جلوگیری گردیده و به مراجع قضایی معرفی می شوند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات