در ۲۴ ساعت گذشته، کل تردد ثبت شده جاده ها بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۸۵۲ تردد شمار، تعداد ۴ میلیون و ۷۵۱ هزار و ۲۷۹ دستگاه وسیله نقلیه بوده که نسبت به روز قبل از آن ۷ درصد کاهش نشان می دهد.

به گزارش افکارنیوز ، بر اساس تصاویر دریافتی از دوربین های نظارتی‏، سامانه های هوشمند ترددشمار برخط و گشت های شعب راهداری سراسر کشور، در حال حاضر، به استثنای محورهای مسدود و ممنوع ذکر شده، بقیه محورهای مواصلاتی کشور باز و تردد در آنها به روال عادی در جریان است.

در ۲۴ ساعت گذشته، در محورهای برون شهری کشور، کل تردد ثبت شده براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۸۵۲ ترددشمار، تعداد ۴ میلیون و ۷۵۱ هزار و ۲۷۹ دستگاه وسیله نقلیه بوده که نسبت به روز قبل از آن ۷ درصد کاهش نشان می دهد.

سهم وسایل نقلیه سنگین ۱۵ درصد، ساعات اوج تردد بین ساعات ۱۶ الی ۱۷ و کمترین تردد بین ساعات ۶ الی ۷ صبح صورت پذیرفته که هموطنان با آگاهی از آن می توانند ساعات مناسب تری را برای سفر انتخاب کنند.

* محورهای دارای بیشترین تردد در ۲۴ ساعت گذشته

آزادراه کرج - تهران، آزادراه قزوین - کرج، محور کرج-ماهدشت، محور مرودشت - شیراز و محور قائمشهر - ساری بیشترین تردد را در ۲۵ ساعت گذشته داشته اند.

* محورهای مسدود تا اطلاع ثانوی به دلیل رویدادهای غیرمترقبه

محور سنندج _ دیواندره _ سقز واقع در استان کردستان، به دلیل بارش برف سنگین، تا اطلاع ثانوی مسدود است.

محورهای کنارک زرآباد جاسک و چابهار گواتر واقع در استان سیستان و بلوچستان به دلیل طغیان رودخانه، تا اطلاع ثانوی مسدود است.

محور شمشک دیزین واقع در استان های البرز و تهران، به دلیل بارش برف، تا اطلاع ثانوی مسدود است.

محور شهداد نهبندان واقع در استان کرمان، به دلیل سیلاب، تا اطلاع ثانوی مسدود است.

* ممنوعیت تردد به دلیل عملیات کارگاه جاده ای

محورقم گرمسارو بالعکس واقع در استانهای تهران‏، سمنان و قم، با تمدید عملیات تعریض تا ۳۰/۹/۹۲ مسدود و مسیرجایگزین برای خودروهای سواری آزادراه قم تهران، برای نقلیه سنگین، محور قدیم قم تهران و در ادامه برای همه خودروها، جاده امام رضا به سمت گرمسار خواهد بود.

کمربندی شرقی شهر کرمانشاه، حدفاصل کیلومتر ۱۲ الی ۱۳، واقع در استان کرمانشاه، با تمدید عملیات زیرسازی راه آهن غرب تا ۱/۱۰/۹۲ روزهای زوج (شنبه، دوشنبه و چهارشنبه) از ساعت ۱۱ الی ۱۴ مسدود و مسیر جایگزین، کمربندی غربی (فعلی) خواهد بود.

محورکندوان (کرج _ چالوس وبالعکس) واقع در استان های البرز و مازندران، به دلیل عملیات راهداری حدفاصل مرزن آباد _مکارود، از ۳/۹ لغایت ۱۸/۹/۹۲ روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه هر هفته، از ساعت ۲۱ الی ۸ صبح روز بعد، از ورودی کرج تا دزبن و بالعکس، مسدود و مسیر جایگزین، دیگر محورهای منتهی به استان مازندران خواهد بود.

* ممنوعیت تردد به تفکیک یا اولویت وسایل نقلیه

در محور کرمان راین حسین آباد جیرفت (ساردوئیه جیرفت) ، واقع در استان کرمان به دلیل مداخله با ترافیک شهری‏، تردد در جاذبه های گردشگری و عبور ۲۳ کیلومتری از مسیر فرعی، تردد خودروهای سنگین و حاملین فرآورده های نفتی ممنوع و مسیر جایگزین، محور ترانزیت کرمان دهبکری جیرفت، معرفی می شود؛ تردد وسایل نقلیه سواری در محور فوق، بلامانع است.

محور قدیم قزوین - رشت واقع در استان قزوین روز یکشنبه ۱۸/۰۹/۹۲ از ساعت ۸ صبح الی ۱۶ به مدت یک روز به دلیل عملیات تعمیرات نهایی تونل شیرین سو مسدود و مسیر جایگزین، تردد از جاده کنار گذر تونل با رعایت جوانب احتیاط خواهد بود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات