وزیر ارتباطات:

وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات گفت: در بین ۴ شبکه اجتماعی داخلی که از روز شنبه در آن ها عضو شده ام، بیشترین استقبال از سوی کاربران شبکه اجتماعی کلوب بوده که ۱۱ هزار نفر برایم کامنت گذاشتند.

به گزارش افکارنیوز ، نشست مشترک وزیر ارتباطات و معاون علمی و فن آوری ریاست جمهوری با شرکت های دانش بنیان در پارک علم و فن آوری پردیس امروز برگزار شد.

محمود واعظی در حاشیه بازدید از شرکت های دانش بنیان اظهارداشت: از زمان حضور در ۴ شبکه اجتماعی داخلی، بیشترین استقبال را در شبکه اجتماعی کلوب داشتم که ۱۱ هزار نفر کامنت گذاشتند.

وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات گفت: تصور نمی کردم تا این حد استقبال صورت گیرد و به این دلیل قصد دارم وقت بیشتری را برای این شبکه و ارتباط با مردم بگذارم.

وی در بخشی از سخنان خود در پاسخ به سئوالی در مورد فیلترینگ سایت ها گفت: موضوع فیلتر سایت ها ربطی به وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات ندارد و کمیته ای ۱۳ نفره در قوه قضاییه در این خصوص تصمیم گیری می کند.

وی توضیح داد: فیلترینگ دارای دو بخش است، بخش نخست آن سایتهای علمی و تخصصی است که وزارت ارتباطات اعتقادی به فیلتر این سایت ها ندارد.

وی ادامه داد: بخش دوم فیلتر سایت های غیر اخلاقی است که این اقدام نه تنها خواسته مسئولان و دولت، بلکه خواسته خانواده ها است زیرا هم اکنون تعداد زیادی از کاربران اینترنت را نوجوانان ۱۴ تا ۱۵ سال تشکیل می دهند.

وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات همچنین از وجود ۵۱ هزار کیلومتر فیبر نوری در کشور خبرداد و گفت: تا پایان برنامه پنجم ۲۲ هزار کیلومتر به زیر ساخت فیبر نوری کشور اضافه خواهد شد.

واعظی همچنین یادآور شد: زمانی که وزارت ارتباطات آمدم، پهنای باند داخلی ۵۵۰ گیگابایت بر ثانیه بود که هم اکنون به ۸۰۰ گیگابایت در ثانیه افزایش یافته و تا پایان برنامه پنجم در دو سال و نیم آینده به ۴ ترابایت بر ثانیه خواهد رسید که به معنی ۸ برابر شدن ظرفیت پهنای باند داخلی است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات