شهردار تهران مهم ترین موانع برای شکل گیری مدیریت واحد شهری را فقدان یک برنامه مدون برای توسعه دانست.

به گزارش افکارنیوز ، محمد باقر قالیباف در حاشیه چهارمین نشست مشترک شهرداران کلانشهرها و هیأت رئیسه فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران با اشاره به رشد و پیشرفت شهر قم در حوزه نوسازی گفت: شهرهای مذهبی ما مثل قم و مشهد طبیعتا باید در حوزه نمای شهری و شهرسازی ویژگی خاص خود را داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: البته این موضوع یکی از ضعف های ما در کل معماری کشور است که در شهرهای مذهبی بیشتر است که ان شاءالله بتوانیم بر این مشکل فائق آییم.

شهردار تهران مهم ترین موانع برای شکل گیری مدیریت واحد شهری را نداشتن یک برنامه مدون برای توسعه دانست و خاطرنشان کرد: از نیم قرن پیش تاکنون ما کشور را به عنوان کشور در حال توسعه می دانیم زیرا ما برنامه مدون و مشخصی برای این کار نداریم کمتر تکیه به ظرفیت خودمان کرده ایم.

وی یکی از مشکلات جدی کشور را عدم تفکیک کار ملی و محلی دانست و اظهار داشت: دولت در مرکزیت می خواهد برای تمام موضوعات حتی به جای مردم نیز تصمیم گیری کند.

قالیباف با بیان اینکه ما باید فرصت دهیم تا ظرفیت ها شکوفا شوند و مردم به عرصه بیایند، تاکید کرد: این فرصت باید به بخش خصوصی و نهاد های عمومی مانند شهرداری ها داده شود که بتوانند کار خودشان را انجام دهند و دولت نیز به نقش حاکمیتی و کنترل و نظارت بپردازد.

به اعتقاد وی اگر دولت هم مجری باشد و هم ناظر نمی تواند مشکلات کشور را حل کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات