وزیر آموزش و پرورش ضمن اشاره به جلسات خود با معاونت متوسطه و گفتمانهای صورت گرفته، گفت: باید زمانی که دانش آموزان از مدرسه فارغ التحصیل می شوند در کنار دیپلم خود دو دیپلم" زبان انگلیسی" و" کامپیوتر" را نیز از مدرسه اخذ کنند.

به گزارش افکارنیوز ، علی اصغر فانی درباره ورود زبان انگلیسی به مدارس ابتدایی و ارتقابخشی و مهارت آموزی زبان و برنامه های آموزش و پرورش در این حوزه، گفت: با معاونت توسعه بحث زبان انگلیسی را شروع کردیم و بحث های کارشناسی و چالشی را با سه معاونت در این رابطه برگزار کردیم و در جلسه به آنها گفتم که من سردار نیستم، بلکه سرباز هستم.

وی افزود: به معاونت متوسطه گفتم باید زمانی که دانش آموزان از مدرسه فارغ التحصیل می شوند در کنار دیپلم خود دو دیپلم زبان انگلیسی و کامپیوتر را نیز از مدرسه اخذ کنند.

به معاونت متوسطه گفتم باید زمانی که دانش آموزان از مدرسه فارغ التحصیل می شوند در کنار دیپلم خود دو دیپلم زبان انگلیسی و کامپیوتر را نیز از مدرسه اخذ کنند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه این طرح را دنبال می کنیم، اظهار کرد: کانون زبان پتانسیلی دارد که می توان از مدرسان آنها در نوبت بعدازظهر و دو روز در هفته استفاده کرد که با استقبال و اعلام آمادگی مسئولان جدید کانون فرهنگی مواجه شد.

وی تصریح کرد: اگر می خواهیم در آموزش و پرورش ارتقای کیفی اتفاق بیفتد و با توجه به اینکه یکی از مشکلات اصلی در آموزش زبان، نیروی انسانی است؛ بهسازی نیروی انسانی جزو برنامه ها و اولویت های کاری آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید است.

وزیر آموزش و پرورش درباره برنامه های خود در امور ارتقاء معیشت معلمان، گفت: معلم باید در امور خود این ارتقا را حس کند، اما بیان این مسایل دور از شان و جایگاه معلم است.

همه وزرای قبل از من هر کار کوچکی را که برای معلم انجام می دادند، ۱۰۰ بار می گفتند

فانی تاکید کرد: نباید به خدشه دار شدن جایگاه معلم دامن بزنیم و گفتن از معیشت معلم، تحقیر جایگاه آنهاست. همه وزرای قبل از من هر کار کوچکی را که برای معلم انجام می دادند، ۱۰۰ بار می گفتند و در عین حال که تلاشم را در این زمینه می کنم، اما وارد مباحث معیشتی معلمان نمی شوم.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر حفظ جایگاه معلم، گفت: باید جایگاه از دست رفته معلمان را بازگرداند. معلم باید انتقاد کند، پیشنهاد داشته باشد و اظهارنظر کند.

برنامه های آموزش و پرورش برای گردشگری و درمان فرهنگیان

وی اضافه کرد: در روزهای نخستین سرپرستی، مشاوری به نام مشاور در اقتصاد و رفاه فرهنگیان منصوب کردم که برای نخستین بار این سمت در آموزش و پرورش شکل گرفت و در بیش از ۲۰۰ جلسه ای که با صاحب نظران برگزار کردیم، به راه حل هایی در زمینه مثبت گردشگری و درمان معلمان رسیدیم که به تدریج این برنامه ها را فرهنگیان خواهند دید.

فانی درباره آخرین تغییرات و تصمیم های اتخاذ شده برای بیمه طلایی فرهنگیان نیز اظهار کرد: تاکنون به جمع بندی قطعی نرسیده ایم؛ هر چند راهکارهایی چون تاسیس سازمان بیمه و رقابتی کردن بیمه طلایی با سایر بیمه ها مطرح است، اما آنچه مسلم است وضعیت بیمه درمانی فرهنگیان بهتر از شرایط فعلی خواهد شد.

فانی درباره آخرین تغییرات و تصمیم های اتخاذ شده برای بیمه طلایی فرهنگیان نیز اظهار کرد: تاکنون به جمع بندی قطعی نرسیده ایم؛ هر چند راهکارهایی چون تاسیس سازمان بیمه و رقابتی کردن بیمه طلایی با سایر بیمه ها مطرح است، اما آنچه مسلم است وضعیت بیمه درمانی فرهنگیان بهتر از شرایط فعلی خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد تا قبل از پایان امسال بیمه طلایی را به جایی برسانند و بیمه ای که در آینده خیلی نزدیک در اختیار فرهنگیان قرار خواهد گرفت، بیمه خوبی در مقایسه با بیمه فعلی باشد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات