میزان تردد در ۲۴ ساعت گذشته ۷ درصد نسبت به مدت مشابه روز قبل کاهش داشت، ضمن آنکه در این مدت سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه ها ۱۸درصد و ساعت اوج تردد بین ساعات ۱۶ تا ۱۷ و کمترین تردد بین ساعات ۶ تا ۷ صبح صورت پذیرفته است.

به گزارش افکارنیوز ، بر اساس تصاویر دریافتی از دوربین های نظارتی‏، سامانه های هوشمند ترددشمار برخط و گشت های شعب راهداری سراسر کشور، در حال حاضر، به استثنای محورهای مسدود و ممنوع َذکر شده، بقیه محورهای مواصلاتی کشور باز و تردد در آنها به روال عادی در جریان است.

در ساعت گذشته، در محورهای برون شهری کشور، کل تردد ثبت شده بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۷۳۵ ترددشمار، تعداد ۴ میلیون و ۳۱۳ هزار و ۲۱۱ دستگاه وسیله نقلیه بوده که نسبت به روز قبل از آن ۷ درصد کاهش را نشان می دهد.

همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین ۱۸ درصد، ساعت اوج تردد بین ساعات ۱۶ تا ۱۷ و کمترین تردد بین ساعات ۶ تا ۷ صبح صورت پذیرفته که هموطنان با آگاهی از آن می توانند ساعات مناسب تری را برای سفر انتخاب کنند.

* محورهای دارای بیشترین تردد در ۲۴ ساعت گذشته

آزادراه کرج - تهران، آزادراه قزوین - کرج، محور ساوه-تهران (آزادراه) ، محور کرج-ماهدشت در ۲۴ ساعت گذشته بیشترین تردد را داشته اند.

* محورهای مسدود تا اطلاع ثانوی به دلیل رویدادهای غیرمترقبه

محور اسالم-خلخال واقع در استان های گیلان و اردبیل، به دلیل بارش برف و کولاک، تا اطلاع بعدی مسدود است.

محور تکاب ایرانخواه واقع در استان های آذربایجان غربی، به دلیل بارش برف و کولاک، تا اطلاع بعدی مسدود است.

محور شمشک دیزین واقع در استان های البرز و تهران، به دلیل بارش برف، تا اطلاع بعدی مسدود است.

محور شهداد نهبندان واقع در استان کرمان، به دلیل سیلاب، تا اطلاع بعدی مسدود است.

محور پونل به خلخال واقع در استان گیلان به دلیل بارش برف و احتمال ریزش بهمن تا اطلاع بعدی مسدود است.

آزادراه خرم آباد – پل زال (مسیر خرم آباد به اندیمشک) واقع در استان لرستان به دلیل ریزش کوه تا اطلاع بعدی مسدود است.

* ممنوعیت تردد به دلیل عملیات کارگاه جاده ای

محور قم گرمسار و بالعکس واقع در استان های تهران‏، سمنان و قم، با تمدید عملیات تعریض تا ۳۰ آذر ۹۲ مسدود و مسیر جایگزین برای خودروهای سواری آزادراه قم تهران، برای وسایل نقلیه سنگین، محور قدیم قم تهران و در ادامه برای همه خودروها جاده امام رضا (ع) به سمت گرمسار خواهد بود.

کمربندی شرقی شهر کرمانشاه، حدفاصل کیلومتر ۱۲ الی ۱۳ واقع در استان کرمانشاه، با تمدید عملیات زیرسازی راه آهن غرب تا ۱/۱۰/۹۲ روزهای زوج (شنبه، دوشنبه و چهارشنبه) از ساعت ۱۱ الی ۱۴ مسدود و مسیر جایگزین، کمربندی غربی (فعلی) خواهد بود.

محور کرج - چالوس (کندوان) واقع در استان های البرز و مازندران حد فاصل مرزن آباد – مکارود از ۲۳/۹/۹۲ لغایت ۲۶/۹/۹۲ به مدت ۴ روز، روزهای شنبه، یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه از ساعت ۲۱ الی ۹ صبح مسدود و مسیر جایگزین، دیگر مسیرهای شمالی خواهد بود.

* ممنوعیت تردد به تفکیک یا اولویت وسایل نقلیه

در محور کرمان راین حسین آباد جیرفت (ساردوئیه جیرفت) ، واقع در استان کرمان، به دلیل مداخله با ترافیک شهری‏، تردد در جاذبه های گردشگری و عبور ۲۳ کیلومتری از مسیر فرعی، تردد خودروهای سنگین و حاملان فرآورده های نفتی ممنوع و مسیر جایگزین، محور ترانزیت کرمان دهبکری جیرفت، معرفی می ود؛ تردد وسایل نقلیه سواری در محور فوق، بلامانع است.

* محدودیت تردد بدلیل عملیات کارگاه جاده ای

آزادراه تهران کرج واقع در استان تهران، محدوده عوارضی قدیم تا گرمدره، از روز ۱۴/۸ لغایت ۴/۱۰/۹۲ ساعت ۱۰ لغایت ۱۶، به دلیل عملیات لکه گیری و روکش آسفالت، تردد با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات