یک متخصص طب سنتی گفت: در طب سنتی برای درمان ریزش موی سر و رشد مجدد آن توصیه شده ابتدا کمبود ویتامین B رفع و سبزی هایی مانند تره، سیر و موسیر مصرف شود.

به گزارش افکارنیوز ، علی حسینی گفت: در طب سنتی برای درمان ریزش موی سر و رشد مجدد آن روشهای متعددی وجود دارد اما همه آنها در جهت تحریک جریان خون در زیر پوست سر استفاده می شوند.

وی ادامه داد: عوامل متعددی در ریزش مو دخیل هستند که یکی از آنها کمبود ویتامین B و ماده معدنی گوگرد در بدن است.

حسینی گفت: برای جبران کمبود این ماده معدنی می توان از انواع پیاز خوراکی و سبزی هایی مانند تره، سیر و موسیر استفاده کرد.

این متخصص طب سنتی گفت: همچنین برای تحریک جریان خون در سر، می توان موها را با ماست شست وشو داد چرا که آب ماست از ریزش مو جلوگیری می کند.

وی ادامه داد: به افرادی که دچار ریزش مو شده اند توصیه می شود که یک عدد خیار بزرگ را که کاملاً رسیده و زرد شده است را از وسط به دو نیم کنند و در آن، مقداری جو قرار دهند. پس از چند روز جو از آب خیار استفاده کرده و جوانه می زند و پس از مدتی خشک می شود. پس از آن، خیار را کوبیده و به همراه حنا یا ماست به سر زده شود.

حسینی افزود: راه دیگری هم وجود دارد که می توان مقدار کمی سیر را رنده کرده و بعد به آن مقداری عسل اضافه کرده و با هم مخلوط شوند. این مایع به مدت ۲ ساعت بر روی کف سر و موها مالیده شود و سپس شسته شود.

این متخصص طب سنتی گفت: همچنین برخی گیاهان در تقویت و رشد مو موثر هستند. گیاه بابونه نمونه ای از این گیاهان است. این گیاه، تارهای مو را تقویت می کند و آسیبهای مو را که بر اثر بیماری به وجود می آید به حداقل می رساند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات