یک استاد دانشگاه گفت: در این نوع از طلاق خانواده ها پس از چند هفته وحتی چند ماه از وقوع طلاق در بین زوجین خبردار می شوند که دیگر کاری از دست آنها بر نمی آید.

به گزارش افکارنیوز ، افسانه نیک راد گفت: متأسفانه در دهه اخیر شاهد هستیم طلاق های توافقی راحت شده است و به محض اینکه زوجین به بن بست می خورند تصمیم به طلاق می گیرند، درصورتیکه درگذشته برای ادامه زندگی تلاش می کردند و اگر تمام راه ها را می رفتند و به نتیجه نمی رسیدند راه حل آخر جدایی بود.

وی افزود: در این مرحله نیز دادگاه زوجین را در مسیری قرار می داد تا در تصمیم خود تجدید نظر داشته باشند ولی متأسفانه در قشر تحصیلکرده این موضوع را بسیار شاهد هستیم که بسیاری از زندگی های مشترک تنها چند ماه دوام دارند.

این استاد دانشگاه اظهار داشت: زوجین نمی خواهند برای یکدیگر وقت صرف کنند، قبح طلاق در جامعه ریخته شده است و پایه های زندگی را سست می کند.

نیک راد افزود: متأسفانه طلاق های اروپایی در بین زوجین تحصیلکرده مد شده است و خانواده ها نیز از وقوع طلاق در بین زوجین خبر دار نمی شوند و پس از چند هفته و ماه پنهان کردن این موضوع در شرایطی از وقوع طلاق خبردار می شوند که دیگر کاری از دست آنها بر نمی آید در صورتیکه در گذشته به این ترتیب بود که در صورت مواجهه با مشکل در اولین گام خانواده ها را در جریان می گذاشتند.

این مشاور خانواده اظهار داشت: تک روی افراد تحصیل کرده که فکر می کنند چون تحصیلات عالیه دارند دیگر نیازی به حضور خانواده ها نیست و از طرف دیگر گسترش فرهنگ اروپایی در جامعه که باید مردم ما متوجه باشند که فرهنگ اروپایی در جامعه ما جایگاهی ندارد.

نیک راد افزود: فرهنگ ما مداخله خانواده را نمی پسندد اما به تجربه خانواده نیاز داریم و الان متاسفانه نه جامعه ما مدرن شده است و نه سنتی بودن خود را از دست داده است و ما بین سنت و مدرنیته مانده ایم.

وی خاطرنشان کرد: من ایراد را در صداو سیما می بینم که به جای اینکه به موضوع خانواده بپردازند یک سری مسائل حاشیه ای را ترویج می دهند و همین باعث شده که زوجین بدون اینکه دیگران را درگیر خود کنند ازدواج می کنند و بدون اطلاع آنها نیز از هم جدا می شوند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات