سرپرست اداره کل امور عتبات عالیات سازمان حج و زیارت گفت: در حال حاضر ازدحام در مرز بسیار بالاست و طی روز گذشته ۴۵ هزار زائر از ۳ مرز مهران، شلمچه و چزابه عبور کرده اند. بنابراین افرادی که قصد زیارت عتبات را دارند در شهرها ویزا بگیرند.

به گزارش افکارنیوز ، محسن نظافتی در پاسخ به این سوال که آیا ویزای انفرادی در مرزهای شلمچه، مهران و چزابه داده می شود یا خیر، اظهار داشت: در حال حاضر ویزای انفرادی می دهند ولی مشکل اینجاست که ازدحام در مرز خیلی سنگین است و آنقدر شلوغ است که این افراد به احتمال زیاد دسترسی پیدا نمی کنند ویزا بگیرند چون باید از مرز عبور کنند تا بتوانند ویزا بگیرند.

وی اضافه کرد: چون افراد دارای ویزا در اولویت هستند توصیه می شود افرادی که قصد زیارت عتبات را دارند در شهرها ویزا بگیرند چرا که در مرزها هیچ اعتباری نیست که بتوانند ویزا بگیرند، مثلاً دیروز در مرزهای ما ۴۵ هزار نفر دارای ویزا از مرز خارج و ساماندهی شدند و تحت پوشش قرار گرفتند لذا در چنین شرایطی چطور شخصی که ویزا ندارد می تواند به عراق برود ویزا بگیرد؟

سرپرست اداره کل امور عتبات عالیات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه آنها نمی گویند ما ویزا نمی دهیم اما واقعاً شرایط سنگینی است در پاسخ به این سوال که وضعیت بیمه شدن زائران چگونه است، تصریح کرد: امسال وضعیت بیمه بسیار مناسب است، اگر برای زائران در عراق مشکلی پیش بیاید تا سقف ۱۱۴ میلیون تومان دیه عمر، ۱۵ میلیون تومان بیمه درمان در صورت بستری، یک میلیون تومان هزینه بستری سرپایی و اگر در عراق هزینه ارزی برای درمان آنها پیش بیاید و بستری شوند تا سقف ۲ هزار دلار به انان تعلق می گیرد لذا وضعیت مناسبی است.

نظافتی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۷ درمانگاه در کربلا راه اندازی شده که بین راه به زائران سرویس می دهند، در مرز هم ایستگاه های درمانی تدارک دیده شده است و اورژانس مستقر شده است لذا شرایط ساماندهی مناسبی فراهم شده است و امسال نسبت به سال قبل بسیار متفاوت است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات