وزیر بهداشت با اشاره به اینکه بنده در مورد بیمه دی شکایت همکاران را از بیمارستانها و کلینیک ها شاهد بوده ام و آن را به آقای شهیدی و طیب نیا منعکس کرده ام، از اعلام وضعیت نهایی بیمه زوج های نابارور در روزهای آینده خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، سید حسن هاشمی با اشاره به اینکه بنده در مورد بیمه دی شکایت همکاران را از بیمارستانها و کلینیک ها شاهد بوده ام و آن را به آقای شهیدی و طیب نیا منعکس کرده ام، از اعلام وضعیت نهایی بیمه زوج های نابارور تا ۲ و ۳ روز دیگر خبر داد.

هاشمی در حاشیه اجلاس مدیران روابط عمومی دانشگاه های علوم پزشکی و سازمان های وابسته در جمع خبرنگاران اظهار داشت: صحبت هایی که من در این اجلاس داشتم توصیه به همکاران بود که مسیر اصلی را گم نکنند و مسیر اصلی همان توجه به سلامت است و مشکلات بسیار زیادی که در این حوزه وجود دارد و وظایفی که بر عهده ما است.

وی افزود: همکاران باید از توجیه مشکلات پرهیز کنند و اطلاع رسانی خلاف واقع نیز نداشته باشند و حتماً بتوانند مشکل مردم را صریح و بی پرده به گوش مسئولان برسانند.

وزیر بهداشت به فضاهای فرعی (جوسازی های) خواسته و ناخواسته اشاره داشت و گفت: باید دقت داشت که تحت تاثیر این فضاها قرار نگرفت چرا که این فضاها توام با سودجویی افراد است. گاهی اوقات افرادی که طمع سیری ناپذیر دارند متوسل به فضاسازی می شوند و متأسفانه مسئولان دولتی در دام آنها می افتند و از مسیر اصلی خارج می شوند.

هاشمی وظایف وزارت بهداشت را از بهداشت، درمان تا غذا و دارو عنوان کرد و افزود: با توجه به گستردگی حوزه بهداشت، ما باید به هر خبری ولو خبرسازی توجه کنیم اما نباید تحت تاثیر و شتابزده عمل کنیم بلکه باید مطالعه کنیم و متوجه باشیم تا موارد مطرح شده ما را از هدف اصلی دور نکند.

وزیر بهداشت در پاسخ به پرسش خبرنگاران مبنی بر بیمه زوج های نابارور گفت: من هنوز فرصت نکردم این موضوع را ساماندهی کنم و می توان گفت این مسئله یک رقابت بود در اعلام خبر و اگر اجازه می دادند بیمه ها اعلام کنند مشکلی پیش نمی آمد.

هاشمی افزود: با توجه به رابطه خوبی که بین وزارت رفاه و وزارت بهداشت وجود دارد انشاءالله در روزهای آینده این مسئله را نهایی می کنیم؛ البته بودجه و گرفتاری ها مانع شده اما فکر می کنم در ۲-۳ روز آینده بیمه زوج های نابارور اعلام شود.

وزیر بهداشت با بیان این مطلب که در این مورد حق با بیمه ها بود، گفت: ما باید می گذاشتیم بیمه ها مسئله را مطرح می کردند البته درست است که مابه التفاوت قیمت دارو را وزارت بهداشت می دهد اما یکی از اشکالات آن است که بیمه ها می گویند باید بستری و هزینه بستری بیمار را نیز در نظر گرفت.

وزیر بهداشت اظهار امیدواری کرد که این کار عملیاتی شود و با توجه به اینکه دولت آن را اعلام کرده تا سال آینده بتوانیم این برنامه را داشته باشیم.

هاشمی در پاسخ به پرسش خبرنگاران مبنی بر بیمه های خصوصی که بازنشستگان را سر درگم کرده و تعداد دیگری از بیمه ها از جمله بیمه دی، خاطرنشان کرد: متأسفانه بیمه ها زیر نظر ما نیستند و بنده در مورد بیمه دی شکایت همکاران را از بیمارستانها و کلینیک ها شاهد بوده ام و آن را به آقای شهیدی و دکتر طیب نیا منعکس کرده ام و آنها از طریق بیمه مرکزی باید پاسخ عملی بدهند تا مشکلات موجود حل شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات