دادستان عمومی و انقلاب استان قزوین گفت: سحرگاه دیروز یک قاچاقچی مواد مخدر در زندان مرکزی قزوین به دار مجازات آویخته شد.

به گزارش افکارنیوز ، حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی اظهار داشت: سحرگاه امروز یک قاچاقچی مواد مخدر در زندان مرکزی قزوین به دار مجازات آویخته شد.

وی افزود: در راستای تأکیدات مقام معظم رهبری و ریاست قوه قضاییه و دادستان کل کشور مبنی بر برخورد با ناقضان حقوق اجتماعی و اراذل و اوباش و متعرضان به حقوق الناس دادسرای عمومی و انقلاب قزوین پس از پیگیری های لازم و پس از تأیید حکم صادره و با اعلام بلامانع بودن اجرای حکم از سوی ریاست معظم قوه قضاییه، حکم صادره پس از طی تمام مراحل قانونی سحرگاه دیروز با حضور معاونان اینجانب، قاضی ناظر زندان، رئیس ندامتگاه مرکزی قزوین، نمایندگانی از نیروی انتظامی و پزشکی قانونی به مرحله اجرا درآمد.

دادستان عمومی و انقلاب استان قزوین در تشریح پرونده این قاچاقچی گفت: با انجام اقدامات اطلاعاتی صورت گرفته در اداره پلیس مبارزه با مواد مخدر استان مشخص می شود فردی با هویت ش. چ ۴۶ ساله و متاهل، در منزل استیجاری اش در شهرک مینودر اقدام به تهیه و توزیع مواد مخدر از نوع کراک در سطح شهر می کند.

صادقی نیارکی ادامه داد: وی مواد مذکور را از استان تهران تهیه و به صورت وزنی در سطح شهر توزیع می کند.

وی افزود: در ادامه تحقیقات صورت گرفته مشخص شد نامبرده قصد دارد به وسیله یک دستگاه خودرو مقداری مواد مخدر وارد استان کند که مأموران آن یگان در عوارضی شماره یک قزوین مستقر می شوند که با رویت خودرو و توقف آن مشاهده می کنند که نامبرده به همراه فرزند خردسالش است، پس از بازرسی صورت گرفته از خودرو مقدار ۵۰۰ گرم هروئین فشرده که به صورت ماهرانه ای داخل موتور خودرو جاسازی شده بود، کشف می شود.

دادستان عمومی و انقلاب استان قزوین بیان کرد: با دستگیری نامبرده و تشکیل پرونده اولیه، متهم به همراه پرونده به دادسرا معرفی و با اقرار صریح و پذیرش اتهام وارده در مراحل تحقیق، شعبه دوم دادگاه انقلاب اسلامی قزوین با تشکیل جلسه رسیدگی، حکم به مجازات اعدام محکوم علیه صادر می کند.

صادقی نیارکی ادامه داد: این رأی صادره به علت ادعای متهم و وکیل مدافعه وی مبنی بر اینکه متهم دارای بیماری شدید روانی است و با توجه به ارائه مدارک مثبت به دادگاه و عدم بررسی و احراز صحت و سقم موضوع از سوی دادگاه، مورد اعتراض قرار می گیرد و دادستانی کل کشور دادنامه صادره را نقض و پرونده به شعبه صادرکننده رأی اعاده می شود.

وی بیان کرد: دادگاه نیز پس از معرفی متهم به پزشکی قانونی و اخذ نظریه کمیسیون روانپزشکی با تشکیل جلسه رسیدگی، مجدداً محکوم علیه را به اعدام محکوم می کند که رأی صادره مورد تأیید دادستان محترم کل کشور قرار می گیرد.

دادستان عمومی و انقلاب استان قزوین اضافه کرد: دو مرحله تقاضای عفو محکوم علیه نیز در کمیسیون عفو و تخفیف مجازات مطرح اما مورد مخالفت قرار می گیرد و نهایتاً ریاست قوه قضاییه مراتب بلامانع بودن اجرای حکم را تأیید و حکم صادره به مرحله اجرا در می آید.

محکوم علیه دارای ۱۳ فقره سابقه کیفری در خصوص مواد مخدر بوده و در زمان ارتکاب جرم با قرار وثیقه به اتهام حمل ۲۳ گرم هروئین آزاد بوده است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات