معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: بهتر است به جای برخوردهای چکشی و حذفی با افراد بازنشسته و با تجربه، اجازه ورود به میدان را به آن ها بدهیم.

به گزارش افکارنیوز ، حمیدرضا کفاش در مراسم تودیع و معارفه مدیران کل آموزش و پرورش خوزستان اظهار کرد: کار در آموزش و پرورش بسیار دشوار است و جز عاشقان، افراد دیگری در این عرصه وارد نمی شوند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه فرآیند تغییر و تحولات در دولت تدبیر و امید عقلانی و مدبرانه است، افزود: تغییر و تحولات به معنی ناکارآمدی گذشتگان نبوده بلکه به هر حال اتفاقی روی داده و دولت تغییر پیدا کرده و مردم نیز انتظار تغییر و تحول را دارند.

وی با بیان اینکه معلمی شغل انبیا است بر تکریم مقام معلم تاکید کرد و گفت: همواره باید شایستگی و توانمندی معلمان را مورد توجه قرار داد و با متانت و ادب با آن ها برخورد کرد.

کفاش ادامه داد: معلمان بازنشسته انتظار ورود به سیستم اجرایی را ندارند اما می خواهند که حرف آن ها در اتاق های فکر و اندیشه شنیده شود و تجارب طول خدمت آن ها مورد استفاده قرار بگیرد و بهتر است به جای برخوردهای چکشی و حذفی با افراد بازنشسته و با تجربه، اجازه ورود به میدان را به آن ها بدهیم.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، با تاکید بر اینکه اداره کل آموزش و پرورش محل رفت و آمد معلم و گوش کردن به حرف های وی است، افزود: اداره کل آموزش و پرورش محل انسان های کوچک و کوته بین نیست بلکه افراد بزرگ باید به کار گرفته شوند و رفت و آمد داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه بالا بردن کیفیت آموزش و پرورش نکته ای بسیار مهم است خاطر نشان کرد: از این به بعد ما از شما آمار نمی خواهیم تا به خاطر رقابت کاذب دو تا صفر جلوی اعداد و ارقام بگذارید بلکه کیفیت کار مهم است و دوران ارائه آمارهای کاذب به سر آمده است.

کفاش با بیان اینکه سیاست دولت تدبیر و امید کیفیت بخشی است افزود: داشتن یک مدرسه قرآنی که یک قاری معتقد به نظام را تربیت کند بهتر از ۵۰۰ تابلوی دارالقرآن است.

وی معاونت پرورشی را متولی مدیریت فعالیت های پرورشی عنوان کرد و افزود: اسلام، دین و تربیت باید در بدنه آموزش و پرورش باشد. پرورش در دولت تدبیر و امید به این معناست که یک جریان تربیتی را در کشور ایجاد کند. دست مشارکت به سمت پزشکان و مشاوران متخصص دراز کند تا برای بهداشت و درمان دانش آموزان ما را یاری کنند.

کفاش در پایان خاطر نشان کرد: مشارکت اولیا و مربیان مدارس تنها جمع کردن پول نیست، ما سطح مشارکت را پایین گرفته ایم و ضعیف تعریف کرده ایم.

گفتنی است، در این مراسم از زحمات رحمن فلاحی مدیر کل سابق آموزش و پرورش استان قدر دانی شد و محمد تقی زاده به سمت مدیرکل جدید خوزستان معرفی شد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات