رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی با بیان اینکه در سال ۹۲،۴۲ هزار نفر از کارکنان و اعضای خانواده آنها در طرح حفظ و قرائت قرآن ثبت نام کرده اند، گفت: بر اساس دستور العمل سه تشویقی برای سربازان حافظ قرآن تعیین شده است.

به گزارش افکارنیوز ، حجت الاسلام والمسلمین ابوتراب بهرامی در همایش اهل قلم که امروز صبح در سازمان عقیدتی سیاسی برگزار شد، در مورد برنامه های این سازمان، افزود: سازمان عقیدتی سیاسی با فرمان امام خمینی (ره) با هدف توسعه فرهنگ معنویت و ارتقای بصیرت سیاسی در نیروهای مسلح تشکیل شد.

وی با بیان اینکه در این راستا سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی توسعه فعالیت های قرآنی را به عنوان یکی از اولویت های کاری خود در نظر گرفته است، گفت: حفظ، قرائت و آشنایی با مفاهیم در دستور کار قرار گرفت.

بهرامی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن در کشور تصریح کرد: پس از سخنان مقام معظم رهبری این نیرو سهم خود را برای تربیت قرآنی مشخص کرد به گونه ای که در سال ۹۲،۴۹ هزار نفر از کارکنان و خانواده هایشان برای حفظ قرآن و آشنایی با مفاهیم آن ثبت نام کرده اند.

رییس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا با بیان اینکه هر ماه از هشت هزار نفر از شرکت کنندگان آزمون گرفته می شود، گفت: حفظ قرآن از جزء آخر آغاز شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح نور مبین در سازمان عقیدتی سیاسی گفت: سه جلد کتاب تحت عنوان آشنایی با مفاهیم قرآنی برای ارتقای بصیرت دینی کارکنان در نظر گرفته شده است که تا پایان امسال تمامی کارکنان نیروی انتظامی جلد اول این کتاب را فراخواهند گرفت.

بهرامی با بیان اینکه شناسایی نیروهای فرهنگی در نیروی انتظامی در دستور کار قرار دارد، افزود: این افراد که در زمینه های هنری و فرهنگی فعالیت می کنند، شناسایی شده و ظرفیت آنان در پیشبرد اهداف ناجا استفاده می شود.

وی همچنین در مورد پاداش کارکنان حافظ قرآن اظهارکرد: در دستور العمل و آیین نامه مصوب ستاد کل نیروهای مسلح میزان تشویقی کارکنان به ازای میزان حفظ مشخص شده است.

رییس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا با بیان اینکه سازمان وظیفه عمومی ظرفیت خوبی برای آموزش نسل جوان است، گفت: سربازانی که نسبت به حفظ قرآن اقدام کنند مورد تشویق قرار گرفته و متناسب با میزان حفظ مورد تشویق قرار می گیرند که علاوه بر پاداش نقدی، مرخصی دریافت کرده و در تعیین محل خدمت نیز دارای اختیار خواهند بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه سازمان عقیدتی سیاسی اخیرا ارزیابی از میزان رضایت مردم و کارکنان از فعالیت های این سازمان داشته است، افزود: اخیرا سازمان عقیدتی سیاسی ارزیابی از مردم نسبت به رفتار کارکنان داشته است که نتایج آن بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

بهرامی با بیان اینکه مردم نمره خوبی به کارکنان پلیس در مورد تکریم و رعایت قانون به ماموران داده اند، ادامه داد: همچنین بیش از ۸۰ درصد از کارکنان ناجا نیز برنامه های سازمان عقیدتی سیاسی را مناسب ارزیابی کرده اند.

تشکیل کانون «اهل قلم» ناجا

برگزاری همایش مداحان و شعرای ناجا


دکتر عباسی دبیر همایش اهل قلم نیروی انتظامی نیز با اشاره به بحث تهاجم فرهنگی و جنگ نرم، گفت: نیروی انتظامی به عنوان خط مقدم جنگ نرم باید برای مقابله آگاهانه و دفاع از ارزش ها و پاسداری از آنها آماده باشد.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی باید برای پشت سرگذاشتن توطئه های جنگ نرم تمامی ابزارهای دشمن را بشناسد و برای مقابله با آن راهبردهایی را تدوین کند، اظهارکرد: کارکنان اهل قلم و فرهیخته ناجا می توانند با بصیرت و اقدامات خود ما را در انجام این مهم یاری دهند.

وی با بیان اینکه این همایش با هدف شناسایی استعدادهای هنری و فرهنگی کارکنان انجام گرفته است، گفت: چندی پیش همایش مداحان ناجا با حضور ۳۰۰ مداح برتر برگزار شد و در چهارم دیماه امسال نیز همایش شعرای ناجا برگزار خواهد شد که برگزای این نوع همایش ها می تواند ما را در راستای شناسایی صاحبنظران فرهنگی کمک کند.

دبیر همایش اهل قلم که امروز صبح در سازمان عقیدتی سیاسی برگزار شد، در ادامه از تشکیل کانون اهل قلم ناجا خبر داد و گفت: در همایش اهل قلم ۳۱۰ مقاله در چهار محور امنیت اخلاقی، دفاع مقدس، بصیرت و ولایت مداری ارسال شده است که هیات داوران با بررسی ها توانستند رتبه های برتر را انتخاب کنند و به آنها هدایایی داده خواهد شد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات